Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Tapasztalataitok a Pharmatex...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tapasztalataitok a Pharmatex készítményekről?

Figyelt kérdés
Érdekelne mik a tapasztalataitok a Pharmatex Krémekről,Kúpokról,Tamponokról,illetve a hab állagú készítményekről? Melyiket találtátok a legjobbnak?
2011. okt. 5. 18:02
 1/8 anonim ***** válasza:

Ne foglalkozz a barmokkal.


Használjuk a pharmatex hülyelytablettát. De szigorúan csak megszakítással együtt!!!!!

Tapasztalatunk eddig az, hogy maga a sex az jó, főleg, hogy ugye lehet gumi nélkül, de kis dugás után a hüvely bejáratát ill. a punci külsejét ragadóssá teszi, így kell egy kis csel a behatoláshoz...:D :)

Barátnőmet csípte belűről, igaz csak akkor ha mégegyet felhelyezett a 3 órán belül, csakhogymenjünk tutira...nemkelett volna...csípte neki.

További hátránya hogy a fürdést sme lehet akármikor meg akárhogy. Szappanos vízzel nem lehet fürdeni mert elbonja a hatóanyagot, de sima vízzel is legfeljem 2 órábal dugás előtt, és dugás után sem szabad várni kell asszem ottis 2 órát minimum....szal bonyolult, de kitapasztalható, és mindkettőnknek jobb így a szex, gumi nélkül, sokkal jobban élvezhető...:D

2011. okt. 5. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Önmagában kevés, nem megbízható. Pesszárium mellett használatos, esetleg óvszerrel.
2011. okt. 5. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Én az adagonkénti kiszerelésű krémet használtam legalább egy fél éven át, aminél a műanyag adagolóban egy alkalomra való mennyiség van, és utána el lehet dobni. Naptármódszerrel kombináltam, vagyis csak a termékeny időszakban használtam. Jó fogamzásgátlónak bizonyult, mert így rendszeres nemi élet mellett sem estem teherbe, de az is igaz, hogy nagyon rendszeres a ciklusom, így tudtam, mikor kell használnom. Előtte éveken át óvszert használtunk, ahhoz képest a Pharmatex ezerszer kellemesebb, nagyon meg voltunk elégedve, semmilyen rossz érzést nem okozott sem szex közben, sem utána. Ennek a fajtának a felhelyezése pedig nagyon gyors.
2011. okt. 6. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
39%

Ja, és hogy mennyire megbízható módszer? Egy nőgyógyász ezt írja:


A fogamzásgátló módszerek megbízhatóságát az ún. Pearl-index-szel (PI) szoktuk kifejezni, ami azt jelenti, hogy az adott fogamzásgátló módszer alkalmazása mellett 1 év alatt 100 nőből hány esik teherbe. A Pharmatex hüvelykrém, hasonlóan a hüvelybe helyezhető szivacsokhoz és spermiumölő anyagokhoz Pearl-index-e 0,7-7. Ez azt jelenti, hogy jó védettséget nyújt.A következőkben látható, hogy a legkisebb Pearl-értékkel rendelkező módszerek a legbiztonságosabbak:


megszakított közösülés 8-38

óvszer 3-28

cikluskontroll 14-35

hüvelyi spermiumölő anyag 0.7-7

hormonális fogamzásgátló tabletta 0.1-2.5

hormontartalmú injekció 0.2-2.6

sürgősségi tabletta 0.5-2.5

méhen belüli fogamzásgátló eszköz 0.5-5


Tehát látható, hogy nem sokkal rosszabb a hatékonysága, mint a spirálnak, és sokkal jobb, mint az óvszernek (nyilván, mert az elszakadhat vagy sokan nem veszik fel rögtön az elején...)

2011. okt. 6. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Másik orvos:

"...Egy haszmálati utasításban vagy egy propaganda-anyagban bármit le lehet írni, attól az még nem lesz igaz. A saját gyakorlati tapasztalatom szerint az óvszerrel lényegesen kevesebb a terhességi probléma."..."Sohasem érdekelt semmiféle összehasonlító tanulmány, mert az igazat az ember úgyis a gyakorlatban ismeri meg. Szeretettel üdvözli Hamvas Ferenc"

[link]

2011. okt. 6. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!! Még érdekelne,hogy a 3.válaszoló a krém mellett alkalmazott megszakítást is?
2011. okt. 6. 19:20
 7/8 anonim ***** válasza:
Én a hüvelykúpot használom immár fél éve. Termékeny napokon időnként megszakítással, és eddig semmi gond nem volt vele. Bár általában olyanoknak ajánlják akiknél nem gond ha esetleg mégiscsak jön a baba. De ez gondolom már embertől függ meg termékenységtől...
2011. okt. 7. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
3. válaszoló vagyok. Mi nem alkalmaztunk mellette megszakítást, de igaza van az előző hozzászólónak, hogy ez embertől és termékenységtől függ. Én nem estem teherbe, de persze nem tudhatom, hogy ha nem védekeznék, akkor mi lenne. Lehet, hogy amúgy sem vagyok olyan termékeny típus, másnak meg első hónapban besikeredne... Bár hallottam már nem egy olyan esetet, aki tabletta vagy épp spirál mellett lett terhes!
2011. okt. 8. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!