Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Elbizonytalanodtam. Most...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elbizonytalanodtam. Most akkor kinek van igaza?

Figyelt kérdés

Yasminelle nevű fogamzásgátlót szedek, lassan 2 éve. Aktív nemi életet élek, a gyógyszerrel nincs semmi baj, orvoshoz is járok rendszeresen. Az orvos azt mondta, hogy nem veszélyes. Viszont ma a biosz tanárom eléggé megijesztett a fogamzásgátlókkal kapcsolatban...Azt mondta, hogy közel nem olyan hatékony, mint amilyennek mondják, és hogy nem lenne szabad éveken át szedni, valamint a későbbi életre nagyon kihat...Ezeket nem konkrétan erről a gyógyszerről mondta, hanem általánosságban, de azért elgondolkoztatott...Nem szeretném abbahagyni. (18 éves vagyok.)

Ti mit gondoltok erről?


2011. okt. 6. 17:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
45%
Talán higgyél az orvosodnak?
2011. okt. 6. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Kösz, ettől most sokkal jobb.........Azért tettem fel ezt a kérdést, hogy állást foglaljatok az orvos vagy a biosz tanár mellett...
2011. okt. 6. 18:01
 3/11 aranyoskám ***** válasza:
100%
egyrészt melyik a fiatalabb? mert a biológiában is derültek/derülnek/derülhetnek ki új információk, ennek következményében változik az emberek ítélete is. tény h a fogamzásgátló ma már nem tartalmaz nagy mennyiségű hormont, mivel az káros lehet a szervezetre, hiszen ha a szervezet megszokja később lehet h nem indul meg majd a termelés magától ha abbahagyod, viszont ez nagyon ritka. azok akik azért szedik h beálljon a ciklusuk, azoknak később ha leállnak vele előjöhetnek ezek a problémák ugyanúgy. én így lettem tájékoztatva az évek során, lehet h el vagyok maradva vagy vmi téves, ha így lenne elnézést kérek a rossz információ megosztásáért
2011. okt. 6. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat. A Tanár a fiatalabb és mindketten férfiak.


További válaszok is érdekelnek :)

2011. okt. 6. 18:44
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Az orvos az, akinek megvan a kellő tudása, tanulmányai, naponta több nő megy hozzá, különböző problémákkal, őhozzá kerülnek vissza azok akiknek semmi baja évekig a fogamzásgátlótól, és azok is azok akiknek valami problémájuk lesz. Napi szinten foglalkoznak ezzel, állandóan továbbképzésre mennek.

A biosztanár tanult pár órát erről az egyetemen, hallott pár esetet, meg ott a nővére akinek trombózisa lett, a szomszédjának a keresztanyja aki hülyegyereket szült, és kész.

2011. okt. 6. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

a biosztanárodnak tévképzetei vannak, a fogamzásgátló nem véd 100%-osan, de semmi sem véd 100%-osan, a tabletta pearl indexe viszont nagyon jónak mondható...a mai tablettákat meg akár a fogamzóképes kor kezdetétől a babavállalásig lehet szünet nélkül szedni (rendszeres orvosi ellenőrzés mellett, amibe beletartozik az évenként rákszűrés és vérkép)...sajnos nagyon sok téveszme van a tablettákkal kapcsolatban


üdv: egy biosztanár ;) (nem tanárként dolgozom :D )

2011. okt. 6. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
dokinak higgy..
2011. okt. 7. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a "nem szabad éveken át szedni" dolgot általában arra értik, hogy 15-20 éven át már nem biztos hogy jót tesz a szervezetnek... Ebbe te még bőven beleférsz.


A doki meg biztosan érti a dolgát. Egyik barátnőmnek az orvosa 7 év tabletta szedés után mondta, hogy tartson 1 év szünetet. Úgyhogy ha gáz van, az orvos biztosan szólni fog.

2011. okt. 7. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, kicsit megnyugodtam...Nem értem, miért kell ilyeneket tanítania, hogy nem hatásos, meg csak káros hatása van :S

Érdekes, nekem eddig semmi gondot nem okozott, és a terhesség ellen is véd...


Azzal indokolta az álláspontját, hogy az orvosok csak azért írják fel a tablettát, mert az nekik pénz...

2011. okt. 7. 16:38
 10/11 anonim ***** válasza:

"az orvosok csak azért írják fel a tablettát, mert az nekik pénz..."


Ez mekkora hülyeség.... Esetleg mutasd meg neki az abortuszos statisztikát, hogy az évi majdnem 100 ezerről csökkent 40 ezer körülire.. Ebben nem kis szerepe van a megfelelő fogamzásgátlásnak is.

Amúgy meg mit javasol helyette?


A fogamzásgátló meg egyes embereknél okozhat problémákat, de ez viszonylag ritka. A tampon is okozhat toxikus sokkot - nemrég egy brit lány került kórházba - de közben nők ezrei használják évekig.

2011. okt. 8. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!