Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Kihánytam a gyógyszert és nem...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kihánytam a gyógyszert és nem pótoltam. Mekkora így a gond? :S

Figyelt kérdés
Múlthéten kicsit berúgtam és kihánytam a fogamzásgátlót, sajnos fogalmam sincs, hogy hány órával a bevétel után, lehet hogy már felszívódott, lehet, hogy nem, és az, hogy pótolni kell, is csak napok múlva jutott eszembe. (bár nem tudom, hogy pótoltam volna, mivel az enyémet most szüntették meg, és több tartalékban nincs) Mindegy, nem ez a lényeg, hanem hogy első héten vagyok a bogyószedésben, biztos éltünk nemi életet a hiányzó tabletta előtti héten, és így azt írja a tájékoztató papír, hogy forduljak orvoshoz. Most ez mennyire gáz mégis? Nem most kezdtem, már egy jó ideje szedem, eddig sosem volt gond.
2011. okt. 31. 17:19
 1/6 anonim válasza:
Szia!Szerintem nem baj, én egyszer kihánytam és nem pótoltam, nem lett semmi bajom. Azt hiszem az a második heti gyógyszer volt, de már nem emlékszem pontosan. Aztán legközelebb, mikor nőgyógyásszal beszélte, megkérdeztem, hogy mit kellett volna tennem és hogy mekkora a veszély. Mondta, hogy jó lett volna pótolni , de nagyon kevés esély van a terhességre, ha csak egy tablettáról van szó.
2011. okt. 31. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
beszéltem*
2011. okt. 31. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az az igazság, hogy mindenkinél más a következménye egyetlen szem kihagyásának. Vannak azok, mint az első, akik nem esnek teherbe, és vannak akik azonnal teherbe esnek, mert az az egy szem tabletta hiánya elég, hogy annyira felszabadítsa a szervezetüket, hogy még termékenyebbek lesznek mint normálisan.

Előre nem tudhatod, hogy rád milyen hatással van, ezért jó pótolni. Így hogy nem pótoltad, a tabi kihagyása után legalább 2 héttel csinálhatsz terhességi tesztet. Ha negatív de bármilyen más furcsa tünetet tapasztalsz, akkor ismételd meg a tesztet és/vagy menj orvoshoz.

2011. okt. 31. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha első héten marad ki, akkor a legnagyobb esélye a terhességnek. Második héten még 24 óra csúszás se gond. Én javasolnék egy terhességi tesztet a patikából, ha már eltelt 10 nap az eset óta. Ha pedig nem jön meg, ill. a teszt pozitív lehet menni orvoshoz. A pótlásra amúgy én mindig rakok félre egy levelet, hányás/hasmenésre vagy, ha elfelejtem időben felíratni, azt kezdem el szedni, aztán ha hiányos volt a tartalék levél, beeszek még annyit a következőből, amennyi hiányzik és a megkezdett levél válik tartalékossá. Utána új levelet kezdek, a darabot pedig félreteszem vészhelyzetre.
2011. okt. 31. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Így utólag belegondolva még az is egyszerűbb lett volna, ha a normál levélből szedek be egy pluszt, és egyszerűen az utolsó szem marad "elfelejtett" darabnak... Na mindegy, nem olyan rég történt ez, szóval a teszt még vár, de dokihoz úgyis elmegyek. Hány óra alatt szívódik fel amúgy a gyógyszer?
2011. okt. 31. 17:57
 6/6 anonim ***** válasza:
4 óra alatt.
2011. okt. 31. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!