Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Baj, ha a 28 szem tabletta...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Baj, ha a 28 szem tabletta helyett csak 27-et veszek be?

Figyelt kérdés

Most fejezem be nemsokára a 3. levél szedését. Véletlenül kiesett a kezemből egy tabletta, és sehol nem találtam meg,így folytattam a következő naptól!

Vasárnap elfogy a gyógyszerem, most menjek el Csütörtökön gyógyszert íratni, vagy nincs baj, ha egy kimarad.

Előbb megjön egy nappal, utána meg folytatom rendesen.!?


2011. nov. 2. 21:12
 1/10 anonim ***** válasza:

én is hagytam már ki az utolsót mert eltünt, sőt volt hogy az utolsó kettőt... ugyanúgy folytattam a 7 nap szünettel, csak elöbb jött meg

a lényeg hogy csak 7 napos szünetet tarts, ne többet :)

2011. nov. 2. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
MEGHALSZ!
2011. nov. 2. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Az első nagy hülyeséget mondott sajnos...

28nál kevesebbet nem szabad bevenni! (A 7 napos szünet viszont nem olyan szent, mint amilyennek gondolod). Én mikor ilyen helyzetben voltam, akkor általában szünet nélkül tovább szedtem a következő levelet, így összesen 55 szemet szedtem be, és utána tartottam szünetet. Aztán később rendszeresítettem egy olyan levelet, amiből pótolni tudok hiányzó szemeket (pl ilyen esetre, vagy hányás-hasmenés ilyesmik)

2011. nov. 2. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nem mondott hülyeséget. A 7 napos szünet nem lehet hosszabb 7 napnál. Max rövidebb, de hosszabb nem.

Hagyd azt az egy szemet, és tartsd meg a 7 napos szünetet, aztán a 8. nap kezd el a következő levelet. Így persze egy nappal korábbra tolódik a szedés.

Viszont a szünetben használjatok kiegészítő védekezést.


Én pont azt nem ajánlom, amit az utolsó írt. A nők nagy részénél nem válik be továbbszedős módszer, és áttöréses vérzés jelentkezik. Bnőm egyszer szedte tovább így (két levelet szünet nélkül), és az lett az eredménye, hogy egy hónapon keresztül vérzése volt. Orvosom sem javasolja.

2011. nov. 2. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

első vagyok, nőgyógyászom is így ajánlotta és ha megnézed a betegtájékoztatót akkor az is azt mondja, hogy a 7 nap ne legyen több 7nél

semmiképp

és igen, a hét napba ha van szex, kell a gumi

2011. nov. 2. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Szombaton veszem be az utolsó szemet, és ugye akkor még Vasárnap kéne egy szem, de ez így kimarad, akkor jövőhét Szombaton kezdem el a következő levéllel!

így a legjobb,mert legalább nem lesz keveredés a gyógyszerek közt!

Köszönöm a válaszokat!:)

2011. nov. 2. 21:46
 7/10 anonim ***** válasza:

szép magyar mondatokkal le van írva a betegtájékoztatóban, hogy ha a harmadik héten felejtesz el gyógyszert bevenni, és eltelt már 12 óra, ne vedd be már, ami azon a levélen van, tartsd meg a szünetet.


lefordítom: azt jelenti, hogy akkor sincs semmi baj, ha csak 22 napig szeded mondjuk, de utána mindent rendesen csinálsz tovább, csak ne legyen ilyen gyakran.

nyugodj meg, nem kell neked az a 28. tabletta.



7 napnál hosszabb szünetet viszont tényleg soha ne tarts.

2011. nov. 2. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Hu, bocsi, nem akarok hülyeséget mondani, de nem csak 21 db van egy levélben?
2011. nov. 3. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
de annyi, csak szerintem elszámolta :) vagyis egyel töbször szorozta meg a 7et :D
2011. nov. 3. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
akkor 21. na. fáradt voltam.
2011. nov. 5. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!