Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Fogamzásgátló tabletta....

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fogamzásgátló tabletta. Szerintetek?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Szeretném ha valaki adna valami jó tanácsot/ötletet. Az van, hogy a barátnőm elment nőgyógyászhoz, mert hüvelygyulladása volt (amit a nőgyógyász mondott meg), valamint szeretett volna fogamzásgátló tablettát felíratni. A doki megvizsgálta és ekkor mondta h ez bizony hüvelygyulladás (azóta rendben van :)) és a vizsgálat után a bnőm mondta, hogy szeretne tablettát feliratni. A doktor nem vizsgálta meg nem is kérdezett meg semmit csak felírt neki egy tablettát (Gestomix). Na most a történethez az is hozzá tartozik, hogy egy éve is volt nála a barátnőm szintén tabi miatt amit akkor nem kezdett el szedni. De most 1 évre rá megint elment ehhez a dokihoz. Szerintetek ez így normális, hogy semmit nem mondott neki meg semmit nem kérdezett? Egy tabletta felíratásnál mit kellene csinálnia egy normális nőgyógyásznak? Megvizsgál meg elmondja a tudnivalókat nem? Szerintetek kezdje el szedni a Gestomix tabit a következő vérzésnél?
2011. nov. 9. 19:03
 1/5 anonim ***** válasza:
tabletta szedéshez nem szükséges vizsgálat, szerintem nyugodtan elkezdheti szedni :)
2011. nov. 9. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha nem csinált vérvizsgálatot, hogy van-e trombózisra való hajlama, akkor semmiképpen sem.
2011. nov. 9. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Igaz, én magánrendelésre járok, de mielőtt felírt volna nekem tablettát a nőgyógyászom, előtte megvizsgált. Utána pedig kérdezett egy csomó dolgot. Pontosan nem emlékszem, hogy miket. Olyasmiket, hogy normálisan megjön-e a menszeszem, hány napra jön ki, hány napig tart, rendes-e a vérzés, és a fogamzásgátlóval kapcsolatba is elmondott egy pár dolgot. (azt is általában megkérdezik, hogy xy-ra nem vagyunk-e allergiásak, amit ugye a tabletta tartalmaz)

Ha úgy érzi a barátnőd, hogy nem tud normálisan beszélni ezzel az orvossal, akkor szerintem keressen fel egy másikat.

2011. nov. 9. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az lett volna a minimum, hogy elküldi egy egyszerű vérvizsgálatra, amiből kiderül, hogy rendben vannak e a májfunkciói. Az pedig az orvosra van bízva, hogy csináltat e olyan tesztet, amiből kiderül, hogy trombózisra hajlamos e. Általában megkérdezik, hogy van e trombózisos a családban és ha nincs, akkor ezt a tesztet kihagyják. Ha viszont van, akkor kell a teszt, mert lehet, hogy adott személynél is adott a genetikai hiba.


Ha nincs a családban trombózisos, illetve nem cigizik, akkor elkezdeném a gyógyszert. Viszont ha van a családban, akkor inkább menjen el vizsgálatra.

2011. nov. 9. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem feltétlenül kell vérvizsgálat, én rákérdeztem, mivel nincs semmilyen betegségem, így nem kell külön feleslegesen elvégezni, és amúgy meg valakinél indokolt ez, igaz, de nem mindenkinél, viszont ha Te úgy gondolod jobban éreznéd magad egy vérvizsgálattal akkor csináltasd meg, illetve van külön véralvadásra vagy trombózis hajlamra is vizsgálat (nem tudom pontosan a nevét), ha biztosra akarsz menni.


Egyébként meg a többi vizsgálatom (nincs e fertőzésem, gyulladásom, kitapintott) meg volt, meg a szokásos kérdések is. :)

Azóta egy alacsony hormontartalmú gyógyszert szedek. 3 havonta meg amúgy is elmegyek íratni és akkor is mindig van általános vizsgálat (SZTK).

2011. nov. 10. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!