Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Melyik biztonságosabb a gumi...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Melyik biztonságosabb a gumi vagy a tabletta? Ha a tablettát választom havonta mennyibe kerül és milyen mellékhatásai vannak?

Figyelt kérdés
2009. máj. 9. 01:25
 1/8 anonim ***** válasza:
31%

a gumi a legbiztonságosabb talán, mivel az nem csak a terhesség, hanem a szexuális betegségek ellen is véd. Mellékhatása pedig nincs!

Viszont egyik sem 100%-os védelem, sem a tabletta, sem a gumi(pl a gumi is kiszakadhat, ha nem jó minőségűt veszel)

2009. máj. 9. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nézd meg ezt a táblázatot:

[link]


Én az óvszerben egyátalán nem bízom, persze egy kapcsolat elején mindenképpen ezt ajánlatos használni, mert a fertőzésektől és nemi betegségektől is megvéd. De egy stabil párkapcsolatban a tabletta a legjobb módszer. Nincs vele macera sem. És azért valljuk be óvszerben nem igazi a szex. Én kifejezetten útálom, a párom pedig nem bírja elviselni magán.


Ha a tabletta mellett döntesz: ált. három havi adagot szoktak megvenni, ennek változó az ára, vannak már 3000 Ft-tól is, de ezek igen magas hormontartalmúak. A jobb fajták 5000-nél kezdődnek és határ a csillagos ég (az enyém 3 havi adagja 7000 Ft fölött van). Mellékhatása minden gyógyszernek van, ennyi erővel egy algopyrin-t se vegyünk be. Mindenkire másképp hat, nekem nem jelentkezett eddig semmilyen mellékhatás, pedig már 5 éve szedem.


Ha van még kérdésed, szívesen válaszolok.

2009. máj. 9. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
78%

az a baj, az óvszernél nagyobb a hibalehetőségek száma.pl. a fiú nem húzza fel időben, tehát nem az aktus elején helyezi fel, mert úgy érzi csak a magömlés közeledtével lesz rá szüksége...ez gyakori hiba.tény h véd a fertőzésektől, de ha nem megfelelően használja, akkor ez is kilőve...:(tablettával sokkal-sokkal kényelmesebb a szexuális élet.

tablettát 3 hónapra előre szoktak venni, én tri regolt szedek, 3havi adag 3500 ft körül van.de úgy tudom ettől csak drágábbak vannak, az enyém elég olcsó.

2009. máj. 9. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
ÉN most kezdtem el nem rég fogamzásgátlót szedni! Sokkal kellemesebb maga az érzés is, de mivel megnyugtat a tudat h tuti nem leszek terhes így sokkal jobban el tudok lazulni is.
2009. máj. 9. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A fogamzásgátló ezerszer biztonságosabb, de csakis komoly kapcsolatba, ahol nem áll fennt a fertőzések veszélye.


Havonta 2500-3500 forint, ami nem is sok, ha belegondolsz, hogy három gumi 700-800 és van, hogy egy este többet használsz, mert elég hamar kiszárad és dörzsölni kezd.

2009. máj. 9. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.Én azt hallottam a tablettákról hogy egy csomóan estek mellette teherbe és ezen kívül rengeteg rossz mellékhatása van.Tudom hogy olcsóbb és jobb is lenne mert már régóta kapcsolatban élek.Ehez muszáj elmenni nőgyógyászhoz?Mert én attól nagyon félek.
2009. máj. 9. 20:02
 7/8 anonim ***** válasza:

Igen, menjél el nőgyógyászhoz. Sokkal jobban jársz, ha csinálnak vérképet, elvégzik a szükséges vizsgálatokat és az alapján írják fel a tablettát. (Biztos lehet enélkül is, mert mindent meg lehet oldani "okosba", de ilyenre ne is gondolj, menj el orvoshoz, nem fog bántani!)


Az innen-onnan hallott pletykáknak ne dőlj be. Vagy kérdezd meg, hogy pontosan hogy is történt? Ja, hogy 1-1 nap véletlen elfelejtettek tabit bevenni? Esetleg kihányták? Valami más gyógyszer kölcsönhatása csökkentette a tabi hatását és azért? Szóval általában mindig van valami ok a háttérben, ha a tabi mellett lett valaki terhes.

Persze biztos van olyan is, hogy mindig rendben szedte és látszólag nem történt semmi gond, mégis terhes lett. Biztos van, de itt a gyakkérdésen én még nem találkoztam ilyennel, bár persze ez nem mérvadó. :)


Viszont ott a Pearl-index. Az azért csak jelent valamit. Kicsit tudományosabb kutatás áll mögötte, mint a "hallottam valakitől, hogy.."

Az alapján pedig a tabi jobb, mint a gumi. (Persze fogamzásgátlás terén! A nemi betegség ellen nyilván gumi, de most nem az a téma.)

2009. máj. 10. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Szia!

Nekem is nagyon sok előítéletem volt a tabival kapcsolatban.

Mostmár majdnem egy éve szedek tabit (Lyndinette 20, 3havi 5800 Ft.), és nincs vele semmi gond. Emellett kiderült, hogy nekem is jobb gumi nélkül + a menstruációm kevesbé erős, rövidebb ideig tart, és a görcseim is elmúltak.

Persze a tabi sem 100%-os, de nagyon ritka, hogy gáz van vele. Csak rendesen kell használni.


A gumi is hatékony, az csak a hibás használatból adódóan nem 100%-os.

És azt is kalkuláld be, hogy milyen gyakran élsz nemi életet.


Egyébként én sokáig azért sem akartam tabit szedni, mert féltem a dokitól. Tény, hogyha gumival védekezel, akkor sokáig meg lehet úszni a nőgyógyász-kérdést is. (Bár ami azt illeti az első nőgyógyászati vizsgálatom után rájöttem, hogy nem kell tőle parázni. : -) )

2009. máj. 10. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!