Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Ha előbb tartom a 7napos...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha előbb tartom a 7napos szünetet fogamzásgátlásban mint ahogy kellett volna, mikor kezdjem el szedni a következő tabit? Márm, h miután abbahagytam utána 7nap szünet és szedhetem tovább ugyanúgy?

Figyelt kérdés
előre köszönöm a válaszokat!
2011. dec. 5. 09:09
1 2
 1/13 anonim válasza:
elvileg,ha a hónap végén hagyod abba,akkor akár előbb hagyod abba,akár elhúzod,mindenképpen meg kell jönnie.akkor kezdd el újra szedni,ha elmúlt a menstruációd!!
2011. dec. 5. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
ok, értem, de nekem a 4.tablettamentes napon szokott megjönni és mikor 7 nap után újra elkezdem szedni a tabit akkor még 1 nagyon nagyon minimálisan megvan. akkor most is ugyanúgy, h akk mondjuk várok 7 napot és újra szedem? tuti védett vagyok így?
2011. dec. 5. 09:19
 3/13 anonim ***** válasza:

na most én ezt nem értem ... én úgy tudom, hogy csak úgy nem lehet 7 napos szünetet tartani akkor amikor akarsz ! Olyat tudok, hogy kihagyod teljesen a 7 napos szünetet és szeded tovább a tabit , így egy havi vérzés kimarad !

A tablettát pedig mindig az első menstrációs napon kezdjük el szedni , így jön ki a 21+7 nap , nem ?

2011. dec. 5. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
rajta van a gyógyszer tájékoztatóján, h 1szer-1szer el lehet tolni v előbbre lehet hozni a dolgot. én most épp előre hoztam. elkezded szedni a gyógyszert, elsőnek a menzeszed első napján szeded be és akk rögtön védett leszel. szeded,szeded, 7napos szünetet tartassz 3hét után, 7 nap után újra szeded. így van alapesetben
2011. dec. 5. 09:33
 5/13 anonim ***** válasza:

igen, ezt eddig értem !

Ha rá van írva, hogy lehet előrébb hozni, akkor biztos lehet, hogy van pontosan írva, mert én Mercilont szedtem, de azon nem volt ilyen, legalábbis nem emlékszem :)

2011. dec. 5. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

:D idézek.

" Abba is hagyhatja a csomag szedését, és folytathatja a 7 napos tablettamentes periódussal (jegyezze fel, hogy melyik napon felejtette el a tablettát). Ha az ön fix kezdőnapján akarja a következő csomag szedését elkezdeni, 7 napnál rövidebb tablettamentes szünetet tartson".


Én viszont ezt nem tudom értelmezni. Jegyezzem fel, h melyik napon felejtettem el a tabit? ezt azt jelenti, hogy ugyanazon a napon kezdjem el szedni újra vmi?

2011. dec. 5. 09:57
 7/13 anonim ***** válasza:

lehet én sem vagyok százas, de ezt én sem értem !

milyen tabit szedsz ?

de egyébként most mit is akarsz ezzel a 7 napos szünet előrébbhozatalával ???

2011. dec. 5. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
szalagavatóm lesz pont aznap mikor megjönne, utána meg after. nem akartam a menzeszem miatt aggódni, de most mégis aggódok :D ahh. nemtudom, h kitől kérdezhetném meg a dolgot, aki tudna nekem válaszolni. dokihoz nem akarok felmenni emiatt. elvileg, az én értelmezésem szerint azt jelenti ez a kis szöveg, hogy előre hozom a menzeszem és akkor kezdem el újra szedni a tabit amikor csak akarom. csak nekem ez a dolog vhogy nem kerek :D te h értelmezed?
2011. dec. 5. 10:22
 9/13 A kérdező kommentje:
ja am, SYMICIA a tabim neve.
2011. dec. 5. 10:26
 10/13 anonim ***** válasza:

bocsi, kicsit eltűntem :)

Én azt javaslom és ez tuti jó, hogy ne tarts 7 napos szünetet , szedd tovább a tabit és kimarad egy havi vérzés, én ezt biztosra tudom, hogy ez így jó, így el lehet tolni!!! Ha így szeded tovább, akkor jó neked , mert nem fog megjönni a menszeszed , és ha elfogy a következő havi, vagyis így 42 tabit veszel be folyamatosan megszakítás nélkül akkor tartod utána a 7napos szünetet ! Ez tuti jó megoldás , én is csináltam ilyet amikor szedtem a tabit !

Azért elolvasom én is a tabid papírját a neten megtalálom :)

2011. dec. 5. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!