Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Vérvizsgálat - ha a doki nem...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Vérvizsgálat - ha a doki nem küld el?

Figyelt kérdés
Mondjuk hogy a szerencsésebbek közé tartozom, a doki legalább a trombózishajlamot megnézette (bár az is igaz, az eredmény ismerete nélkül felírta a gyógyszert, és azt akarta, kezdjem el szedni...), de semmi mást nem. Ahogy olvastam erről, volt, akinél még ez se kellett, minden vizsgálat nélkül gyógyszert írt... De akinél alaposabban körülnézett, azoktól kérdezném: még miket vizsgáltak a vérben? Ha az orvos nem is tartja fontosnak, én azért fél év múlva megvizsgáltatnám magam, kell a vérvételhez bármiféle 'beutaló'? Vagy magamtól is besétálhatok oda? Mennyit kellene fizetni ezért?
2011. dec. 18. 14:41
 1/4 anonim ***** válasza:

Vérvizsgálatból a doki a trombózishajlamon kívül csak azt tudja megnézni, hogy rendesen működik-e a májad és a veséd.

Mert ha nem, nem szedhetsz gyógyszert.

Sima rutin nagylabort szoktak kérni, abban ezek benne vannak. Beutalót kérhetsz a háziorvosodtól (évente egyébként sem árt egy labor..). Vagy mehetsz magánlaborba és akkor fizetős.

2011. dec. 18. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Egyébként véleményem szerint eredmény nélkül ne kezdd el. Gondolom azért adják, mert ha hajlamod is van, egy hónap alatt nem kapsz trombózist (egy ismerősöm három hónap után kapott tüdőembóliát), bár én ebben azért nem bíznék.

Másrészt ha kiderül, hogy hajlamod van, úgyis abba kell hagyni, akkor meg tök felesleges a szervezetednek a kavarás. Annyira azért nem tesz jó, ha beszedsz egy havi tablettát.

Sztem bírjátok ki, míg meglesz az eredmény.

2011. dec. 18. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem menj másik orvoshoz. Sokan csak felírják, mert azt hiszik, ettől jófejek lesznek a páciens szemében és hozzájuk fog továbbra is járni (és ugye receptenként x ezer Ft), ha meg nem magánrendelésre mentél, akkor csak gyorsan le akart tudni- szóval a lényeg, hogy keress másik orvost, mert aki ezt felírta így, az tuti nem fog vigyázni az egészségedre.

Az első válaszoló jól leírta, teljes vérképet szoktak kérni májfunkció és vesefunkció vizsgálattal, mert ha ezeknél eltérés van, akkor nem szedhetsz gyógyszert.

A trombozishajlamot se véletlenül nézik- ha homozigóta leiden mutációd van, akkor ötvenszeres az esélye a trombózis kialakulásának alapból is, a gyógyszer meg még rárak erre egy lapáttal- szóval nem érdemes kockáztatni.

Nekem 6 hát volt, mire megjött az eredmény, utána 2 héttel kezdhettem el szedni a gyógyszert (mivel akkor jött meg a vérzésem) és ugye még egy hónapot ki kellett várni- DE inkább vártam 3 hónapot, minthogy agyvérzést kapjak...

Szerintem válts orvost és NE kezdd el szedni, amíg nem jön meg a negatív eredmény!

21/L

2011. dec. 18. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat mindkettőtöknek! Ez az 'eset' már másfél hónapja történt, én is úgy gondoltam, ahogy ti: inkább biztosra mentem, megvártam az eredményt. Szerencsére negatív lett. A máj meg vesefunkciót szerintem ha beszedtem a 3 havi adagot (még 2 van), mindenképp megnézetem Köszi még egyszer!
2011. dec. 18. 20:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!