Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Fogamzásgátló használata...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fogamzásgátló használata előzetes vérvizsgálat nélkül? (lányok válaszát várom)

Figyelt kérdés

Kb 2-3 éve voltam először nőgyógyásznál amikor elkezdtem nemi életet élni. Anyukám magánorvosánál voltam, mondta neki anyukám, hogy a pénz nem számít, tehát a lehető legjobb tablettát írja fel nekem (annyi szempont volt hogy ne hízzak tőle). Yasminelle-t kaptam, de nem volt előtte vérvizsgálat, csak megkérdezett egyéb érzékenységeket meg hajlamosságokat.Csak fél évre rá kezdtem el szedni és 4-5 hónapon át folyamatosan szedtem. Nem volt abszolút semmi rossz mellékhatása, pozitív meg az, hogy a nagyon fájdalmas hasgörcseim elmúltak és nem szenvedtem velük többet. Rendszeresen éltem nemi életet is abban az időben és védett is a fogamzásgátló, tehát e tekintetben sem volt gond. Nagyon szerettem, mert egy csomó barátnőm mást szedett és nekik mindig volt valami problémájuk (rossz közérzet, hüvelyszárazság, libidó csökkenés stb)

Most újra szeretném elkezdeni szedni. Maradt még 2 havim a múltkori csomagból amik még 2014ig jók. Ugyanahhoz az orvoshoz már nem tudok elmenni, mert nem rég másik városba költöztünk és itt még nem is találtam másik nőgyógyászt magamnak.

Ma jött meg és szeretném elkezdeni szedni. A kérdésem az, hogy így vérvizsgálat nélkül is biztonságos a szedése ha régebben sem voltak problémáim vele?

Ez nálatok hogy működött lányok? Mindenkinek csináltak előtte vérvizsgálatot?


21L


2011. dec. 14. 16:42
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha már abbahagytad egy időre, akkor minimum fél éves szünetet szoktak javasolni. Nálam nem volt előtte vérvizsgálat, de szerintem azért, mert betegség miatt járok negyed- fél évente vérvételre, így felesleges lett volna.
2011. dec. 14. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
már több mint 1 év telt el azóta hogy abba hagytam :)
2011. dec. 14. 16:52
 3/7 anonim ***** válasza:
Bocs, félreértelmeztem :) Azért egy vérvizsgálat nem árt :)
2011. dec. 14. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A vérvizsgálatból nem azt állapítja meg az orvos, hogy neked milyen tabletta kell.

Annyit tud megnézni belőle, hogy rendben van-e a májad, a veséd, azaz egyáltalán szedhetsz-e gyógyszert (akármilyet) vagy sem.

Illetve amit még meg tudnak nézni, az az, hogy van-e örökletes trombózis hajlamod.


Nem árt egy vérvizsgálatot kérni, megnézni, hogy még mindig jó-e a májad.


A trombózis vizsgálat meg...hát véleményem szerint nem árt.

Egyik ismerősöm 24 évesen majdnem meghalt tüdőembóliában, mert az orvos nem küldte el vizsgálatra, és mint kiderült, volt hajlama rá.

De ha ezt anno megnézték, akkor azzal nincs gond.

2011. dec. 14. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem egyedül a trombózishajlamot nézték meg, de mielőtt kiderült volna az eredmény, már felírta a gyógyszert, és mondta, hogy kezdhetem szedni. Hát nem kezdtem el, gondoltam, jobb biztosra menni. Hálistennek semmi gond nem volt, ha csak azt nem vesszük, hogy a barátom mennyit pampogott, hogy bezzeg ő megmondta, hogy elkezdhettem volna szedni...
2011. dec. 15. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Elég tuskó barátod van akkor. Akkor mit szólt volna, ha mondjuk elkezded és trombózist vagy tüdőembóliát kapsz?
2011. dec. 15. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mivel ő még hallomásból sem tudott olyanról, hogy bárki is rosszul lett volna a fog.gátlótól, így elég nehéz dolgom volt...:) ő minden ismerősétől csak azt hallotta, hogy hű de jó a gyógyszer, nem volt semmi gond, és úgy volt vele, hogy mért pont velem történne bármi is...
2011. dec. 15. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!