Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Fogamzásgátló (Novynette)...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fogamzásgátló (Novynette) mellett mekkora esélyem van teherbe esni a ciklus közepén (tehát az egyébkénti ovuláció idejében)?

Figyelt kérdés
2011. dec. 20. 20:01
 1/7 anonim ***** válasza:
33%
Hát menstruáció ideje alatt nem valami jó szexuális életet élni de ízlések és pofonok. A fogamzásgátlónak az a lényege, hogy élhetsz nemi életet teherbeesés nélkül. Csak ha abbahagyod a szedését eshetsz teherbe. De annyira nem vagyok biztos magamban várd meg más válaszát is
2011. dec. 20. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A két menstruáció közti időszak közepére gondoltam (tehát amikor egyébként a legesélyesebb a teherbeesés).
2011. dec. 20. 20:06
 3/7 anonim ***** válasza:
48%

Fogamzásgátló szedésekor NINCS ovuláció,nincs peteérés és semmmi.

A vérzés ami a szünetmentes 7napban van csak egy álmenstruáció.Nem jár peteéréssel, hanem csak a felesleges vér ill méhnyálkahártya ürül ki.

2011. dec. 20. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Első: a ciklus nem egyenlő a menstruációval.


Kérdező: három évig szedtem, és nem volt gondom vele, megbízhatóan védett. Mikor abbahagytam, három hónapig gumiztunk, hogy "kiürüljön", és követező hónapban jött is a baba.

Ha egyéb gondod nincs vele (pl. libidócsökkenés), és rendesen szeded, semmivel sem nagyobb az esélyed a terhességre, mint bármilyen más tablettával.

2011. dec. 20. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Tudom, hogy elvileg nincs peteérés stb., de néha mégis teherbe esnek a tabletta mellett is...
2011. dec. 20. 20:12
 6/7 anonim ***** válasza:

EZ akkor fordul elő, ha néhány napot elfelejtett szedni a 21 nap közben.

Pontos szedésekor a teherbeesés esélye gyakorlatilag nulla.

2011. dec. 28. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Az ovuláció a 14-15. napjára esik a ciklusnak. Ekkor a legvalószínűbb a megtermékenyítés, mivel a petesejt ovulációt követően 1, maximum 2 napig él. A fogamzásgátló szerepe az, hogy ez a petesejt ne legyen megtermékenyíthető. Ovuláció előtt a petefészekben beindul egy petesejt érési folyamata (enélkül nem megtermékenyíthető a petesejt). Ha fogamzásgátlót szedsz, az a petesejtnek pont az érési folyamatát akadályozza meg.

Nem kell aggódni, az esélyed hogy teherbe ess majdnem egyenlő a 0-val.

2012. jún. 12. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!