Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Fogamzásgátlót szedek és...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fogamzásgátlót szedek és anyukámtól megkérdeztem h trombózist kapott e már valaki a családunkban? és azt mondta h nagyon sokan, de ezt nem mondtam az orvosomnak. Most mi legyen?

Figyelt kérdés
2012. jan. 2. 14:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Nem mentél el vérvizsgálatra??

Na tessék, még egy hülye aki ész nélkül szedi ezt a sz.rt... -.-

SÜRGŐSEN menj el vérvizsgálatra. Mondjuk holnap. Kell hozzá beutaló, házi orvostól is kérhetsz. Bár sanszos, hogy nem szedheted a bogyót.

2012. jan. 2. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Először is válts orvost, mert egyrészt meg is kellett volna kérdeznie, hogy volt-e már a családban trombózis, másrészt vérvételre és Leiden-mutáció vizsgálatra is be kellett volna utalnia!

Keress egy másik orvost, beszéld meg vele a problémát, ő meg tudja mondani, mi lenne a helyes teendő- pl. valószínűleg nem ártana abbahagyni a gyógyszer szedését legalább addig, amíg nem végezték el a leiden- mutáció vizsgálatot, és nem lesz negatív, mert trombózist bármikor kaphatsz, ha van ilyen mutációd, akkor 50szeres eséllyel! Nem egy fiatal lányt ismerek, aki trombózist, vagy agyvérzést kapott emiatt...

Én mondanám, hogy azonnal hagyd abba a gyógyszer szedését, de az meg a hormonháztartásodnak nem tesz jót, így mindenképp orvossal kell konzultálnod.

De tényleg keress másik orvost, mert ezek szerint aki felírta a gyógyszert, szörnyen felelőtlen, és tökre nem érdekli, ha esetleg holnap agyvérzésben meghalsz...

2012. jan. 2. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

A trombózis kiváltó okait 3 csoportba szokás sorolni:

1. Érfalsérülés (pl. dohányzás, magas vérnyomás, cukorbaj, zsíranygcsere-zavar következtében).

2. A véráramlás lassulása (pl. visszértágulat, májbetegség, szívelégtelenség, tartós ágyhozkötöttség, elhízás, stb. miatt).

3. A vér alvadékonyságának fokozódása (veleszületett vérrendellenesség, veleszületetten fokozott trombózishajlam, hematológiai betegségek, hormonális fogamzásgátlók, dohányzás, stb. miatt).


Persze azt nem kérdezted meg, hogy mi váltotta ki őket. Amint látod a trombózisok csak egyharmada alakul örökletes okok miatt. Amiért a fél család azért patkolt el, mert dohányzott, kövér volt, vagy egyébb külső hatás következtében még nem jelenti azt, hogy te hajlamos vagy rá vagy ez örökletes lenne a családban, kivéve ha az idiotizmus nem örökletes nálatok és olyan dolgokkal szarjátok el az életeteket, mint a cigi vagy a zsíros kaják.


Szóval nem kell mindjárt beállni a fogamzágátlók ellen megszólaló idióták sorába, hanem el kell menni orvoshoz és megbizonyosodni, hogy lehet-e probléma.

2012. jan. 2. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Én csak az orvost hibáztatom, mert mindenképp meg kellett volna kérdeznie, volt-e trombózis a családban, és ha igen, akkor el kellett volna küldenie Leiden-mutáció vizsgálatra.

Nálunk az egész rokonságban egyetlen embernek volt, egyetlen egyszer, mégis elküldött a nőgyógyász a vizsgálatra.

Sose lehet tudni, hogy a családtagoknak miért volt, még ha az összes dohányzott és elhízott volt, akkor is lehet, hogy a mutációt is hordozták.

És ha a kérdező valóban hordozza, esetleg homozigóta formában, akkor nem mindegy, hogy tovább szedi-e a gyógyszert, mert az életébe kerülhet. A vizsgálat eredményére nekem speciel 6 hetet kellett várnom, szerintem ennyi kockázatot nem szabad bevállalni.

Mindenképp keresni kell egy normális, lelkiismeretes orvost, és vele konzultálni!

2012. jan. 2. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Hát talán menjél el orvoshoz és vizsgáltasd ki maga, mielőtt elpatkolsz?

Ez azért elég komoly dolog ám.

Ismerősöm 24 évesen kapott tüdőembóliát a tabletta miatt (mivel örökletesen trombózis hajlama volt), majdnem bele is halt.

2012. jan. 2. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Úgy látszik, vagy a kérdező nem fogalmaz teljesen érthetően, vagy a válaszolók nem értelmezik helyesen a kérdést, vagy pedig én egyedül értem félre a helyzetet... Tudom, tudom, az utolsóra van a legnagyobb esély. :D Szóval nekem az jön le a kérdésből, hogy a hölgyemény tudta, hogy a trombózis miatt esetleg egyáltalán nem is szedhet gyógyszert, így ment el a dokihoz, és nem szólt róla, nem pedig utólag érdeklődött az anyukájától... Az orvosok is emberek, elfelejthetnek dolgokat, tévedhetnek, sőt, feltételezhetik (szerintem teljesen jogosan!), hogy aki fog.gátlót akar szedni, az tájékozódik előre, nem pedig őt zaklatja mindenféle '''felesleges''' kérdéssel. Érdekes, én mielőtt betettem volna a lábam az első vizsgálatomra, ami egy időben volt a fog.gátló felíratásával, utánajártam, kérdezősködtem, olvastam mindent, hogy mire kell a vizsgálat alatt számítani, hogy mik lehetnek a fog.gátló mellékhatásai, mikre kell vigyázni, milyen betegségeket kell az orvosnak megemlíteni (még ha nem is kérdezi meg!). Könyörgöm, mindenki önálló ember, a saját egészségét meg nem kell egy orvos kénye-kedvére bízni. Pláne ha nem magándokihoz megy, hanem valami 'sztk'-s orvoshoz, aki tényleg csak arra megy, hogy minél előbb 'lerendezze' a betegeit.
2012. jan. 2. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Hát ha a kérdező tudta, hogy volt trombózis a családban, de direkt nem mondta az orvosának, akkor a kérdező is idióta.

De az orvos mindenképpen hibázott, mert neki kutya kötelessége lett volna rákérdezni.

Ha a kérdező hazudott az orvosnak, hogy megkapja a receptet akkor meg még nagyobb idióta. De gondolom azért nem ez történt...

2012. jan. 2. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
megkérdezte, de akkor még nem tudtam mer a szüleim nem tudják h szedem, de anyát megkérdeztem és akkor azt mondta h nem. Gondolom nem ott járt az esze mer elég elfoglalt volt. Kibontatlan gyógyszercsomagot vissza lehet váltani? egyébként 1 éve szedem már a gyógyszert.
2012. jan. 3. 09:53
 9/13 anonim ***** válasza:
Nem lehet visszaváltani. Visszaviheted, be is veszik, és megy a veszélyes hulladék megsemmisítőbe, de a pénzt nem kapod vissza, hiszen másnak már nem adhatják el. (Nincs rá garancia, hogy tényleg eredeti, hogy megfelelő körülmények közt tárolta stb.)
2012. jan. 3. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Na tessék, mégiscsak nekem volt igazam? Nem kell egyből az orvost letámadni, látatlanban szidalmazni, hülyék mindig is lesznek a Földön. Gratulálok a felelőtlenségedhez, csoda, hogy eddig nem történt semmi bajod a gyógyszertől. Esetleg az eddigi dolgaidhoz hasonló érettséggel kezelvén a helyzetet, hagyd abba egy megkezdett levél közben a szedését, és eszedbe ne jusson orvoshoz menni...
2012. jan. 4. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!