Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Hülye voltam? Igent kellett...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hülye voltam? Igent kellett volna mondanom?

Figyelt kérdés
még szűz vagyok de szerintem hamarosan lefekszünk a barátommal... anyukám ma mondta hogy szedhetnék fogamzásgátlót. de mondtam neki hogy nem akarom 18 éves korom előtt (16 vagyok) de most valahogy megbántam... barátnőm mesélt a mellékhatásokról és már csak ezért sem akarok mert nagyon felkavarja a hormonokat de lehet mégis kéne... vagy nem? nem lenne ciki mondani anyukámnak később hogy mégis szeretnék gyógyszert szedni? olyan jó viszonyban nem vagyunk, de nem rosszban.
2012. jan. 5. 13:19
 1/5 anonim ***** válasza:
79%

16 évesen még korai, én várnék 18 éves koromig. Ha viszont előre tudod, hogy nem lesz nálatok mindig óvszer, akkor jobb előre gondolkodni és mégis szedni.

18 éves korig még nagyon megváltozik a hormonrendszer, ilyenkor nem jó beleavatkozni, emiatt nem javaslom.

2012. jan. 5. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
79%
Használjatok inkább gumióvszert :) A fogamzásgátlónak sok mellékhatása lehet és elég ha rosszat ír fel a doki vagy vmiért nem passzol és máris jöhet a baba :) 21/F
2012. jan. 5. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
66%

Azért ajánlotta fel, mert tudja, hogy a barátoddal valszeg nem sokára olyan helyzetbe kerültök, és ezzel akar biztosítani arról, hogy védekezz, és persze az, hogy ne titokban csináld, hanem rendesen. Szóval semmi cikiség nincs abban, ha visszamész hozzá, és megmondod, hogy átgondoltad, és mégiscsak tutibb lenne a gyógyszer.


27/n

2012. jan. 5. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
De miért kell ehhez anyukád?
2012. jan. 5. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
55%

A hormonok nem 18 éves korig változnak, nem tudják mikor lesz az ember hivatalosan nagykorú. :) Nekem pl 21 éves koromra lett teljesen nőies alkatom, addig szélesedett a csípőm, nőtt a mellem is.

Kedves kérdező, nem lenne ciki mondani anyudnak, inkább ez, minthogy teherbe ess! A mai tabletták már annyira nem gázak egy ilyen fiatal szervezetnek sem, persze természetesnek nem tekinthető és természetesen belekavar dolgokba, emiatt érdemes lenne mérlegelned. Én nem kezdeném el ész nélkül szedni, viszont anyudnak mondhatnád, hogy még egyelőre nem szeretnél szedni, de elgondolkozol rajta, így bármikor "visszaléphetsz".


Az én javaslatom az, hogy egyelőre használjatok óvszert és ha beválik, akkor maradjatok még egy darabig annál.

Hogy mit nevezek nem beválásnak, ahhoz leírom a saját példámat. A jelenlegi párom képes 5 perc alatt levenni a lábamról és sajnos nem mindig van kéznél óvszer, vagy éppen csak annyira egymásnak esünk, hogy eszünkbe sem jut, hogy így nem kéne, ami egyértelműen gáz!! A kezdetek óta szedek gyógyszert, már amikor összejöttünk szedtem (egészségügyi okok miatt), éppen akkor gondoltam abbahagyni, amikor az utamba került a jelenegi párom. Néhány hét alatt egyértelművé vált számomra, hogy jobb ha szedem tovább. Nem tudta, hogy gyógyszert szedek, direkt nem mondtam el neki az elején. Az óvszer folyamatosan elmaradt, ami így nem gáz, de ha nem szednék bogyót igencsak az lenne, tehát úgy döntöttem a tabletta marad. Egyszerűen olyan a párom, aki erre nem igen figyel, csak ha nagyon muszáj és én is olyan vagyok, aki nagyon nehezen bír nemet mondani ilyen helyzetben, ezért számunkra ez a megoldás a legjobb.


Ha nálatok bejön az (fiatalabb koromban nálam is bejött), hogy addig nincs szex, amíg nincs óvszer, akkor maradj inkább ennél, a tablettát pedig hagyd későbbre. Vagy amíg tartósabb lesz a kapcsolatotok és úgyérzed már megérné, vagy amíg ki nem derül, hogy ez nálatok is jobban bejönne.

2012. jan. 5. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!