Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Fogamzásgátló és antibiotikum...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fogamzásgátló és antibiotikum együtt? Az orvos azt mondta nem hat rá, csak ha hasmenésem van tőle vagy hányok.

Figyelt kérdés

Eddig mindenhol azt olvastam, hogy antibiotikum mellet és után 1 hétig kiegészítő védekezés kell. Most mandulagyulladásom lett, Augmentin 500-at kaptam, köptetőt meg cataflamot. Direkt megkérdeztem az orvostól, hogy van e valamilyen hatással a fogamzásgátlóra, azt mondta, hogy csak abban az esetben ha hasmenésem van vagy hányok tőle, mert akkor a tabletta esetleg még nem szívódott fel, kijöhet. Ebben az asszisztense nőként is megerősítette.

De azért nekem ez egy kicsit fura, szóval eddig mindenhol azt olvastam, hogy a bélbaktériumokat támadja az antibiotikum és ezért a fogamzásgátlók sem tudnak felszívódni normálisan, így 5%-ra nő a teherbe esés kockázata. Én antibiotikum mellé mindig szedek probiotikumot is hogy rendbe tegye a szervezetemet.

Elolvastam a fogamzásgátlóm (yasninelle) és az antibiotikum betegtájékoztatóját is, és azt írja mindkettőben, hogy kérdezze meg róla orvosát.


Azért problémázok ezen, mert a barátomnak mindig gondjai voltak az óvszerrel, abban soha nem ment neki a dolog ezért is váltottunk a tablettára.


Valami tanács vagy tapasztalat? :)


21L


2012. jan. 30. 13:32
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem csak saját tapasztalatom van, fog.gátló és antibiotikum együttestől nem lett bajom, úgy értem nem lettem terhes kiegészítő védekezés nélkül sem, igaz, amíg antibiotikumot szedtem, nem is voltunk együtt, mert megfertőzni sem akartam, plusz ha az ember a "halálán van" akkor nincs kedve túl sokat szexelni sem.:)

Ha ennyire parás a helyzet, akkor egy hétig inkább pettingeljetek/franciázzatok, a konkrét szeretkezés meg maradjon későbbre, amikor letelt az egy hét.

2012. jan. 30. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, még annyit, hogy én is megkérdeztem az orvosomat, hogy lehet-e, ő azt mondta, hogy lehet.
2012. jan. 30. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A pontos választ nem tudom, mert nekem is azt mondta a doki (háziorvos), hogy nem gyengíti a hatását, csak ne együtt vegyem be őket, hanem minimum 2 óra különbséggel. Mikor kiváltottam a patikában, az ismerős patikus meg azt mondta, hogy amíg szedem + egy hét kiegészítő védekezés kell. Ezek után döntsük el, hogy mit csinálunk... Mi nem kockáztattunk.
2012. jan. 30. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én ismerek olyat, aki így lett terhes (egyetemi évfolyamtárs), és mivel amúgy szedte a bogyót, ezért viszonylag későn is vette észre... úgyhogy a magam részéről valószínűleg inkább nem kísérleteznék.
2012. jan. 30. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Biztos én is paráznék, ha antibiotikumot kéne szednem, de így kívülről könnyű okosnak lenni: hallgass a dokira, biztosan ért hozzá. Nem minden antibiotikum gyengíti a fog.gátlót, valószínűleg te is ilyet kaptál.
2012. jan. 30. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!