Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Újra szeretném kezdeni a...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Újra szeretném kezdeni a fogamzásgátló szedését 1 hónap után. Mikor vegyem be az első szemet?

Figyelt kérdés

1 hónap után újra szeretném kezdeni a fogamzásgátlót szedni, tudom hogy nem túl egészséges, meg stb, és nem szeretném hogy erre a témára kitérjünk.. Csak azért írtam le, mert fontos, hogy 1 hónapja hagytam abba.

Nem tudom mennyire lényeges információ, de amikor elkezdtem szedni a gyógyszert, az orvos azt javasolta, hogy a menstruációmnak ne az 1., hanem az 5. napján kezdjem el szedni.

Szombaton kell megjönnie, de nem tudom, hogy meg fog-e jönni pontosan, mivel most, hogy abbahagytam a szedést, lehetséges hogy csúszni fog.

A kérdésem az lenne, hogyha ezen a héten szerdától a jövő hét keddig tartó időszak felel meg a 7 napos szünetnek a gyógyszerszedésben, akkor mindenképp jövő héten szerdán kell bevennem az 1. szemet (a 7 napos szünet után, azaz a 8. napon)?

Szóval, ha nem szombaton jön meg, hanem csak pl. vasárnap, vagy tegyük fel, csak kedden, akkor is szerdán vegyem be az 1. szemet? Vagy akkor a menstruációmhoz igazítsam a szedést, és a menstruációm 5. napján vegyem be az 1. szemet?

Remélem ki lehet bogozni, amit írtam, nem tudtam jobban megfogalmazni. :)

20/L


2012. jan. 31. 18:11
 1/1 anonim ***** válasza:
A menzeszhez kell igazítani a szedést. Ha megjön, akkor az 1-5. napon kell elkezdeni. De ha nem jön meg időben, akkor előbb meg kellene várni, hogy helyreálljon a ciklusod, aztán utána újra elkezdeni.
2012. jan. 31. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!