Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » A fogamzásgátló abbahagyása...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A fogamzásgátló abbahagyása után miközben ürül ki a szervezetből okozhat még mellékhatásokat?

Figyelt kérdés
2012. febr. 22. 14:01
 1/6 anonim ***** válasza:

Persze. Felborul a hormonháztartás és különböző mellékhatások alakulhatnak ki:

-pattanásos bőr hónapokig, akár egy évig is,

-hirtelen hízás (egyik ismerősöm (3 hónap alatt 30 kilót hízott'''+ ciszták)

-cisztásodás

-meddőség

-májfoltok

-egyéb belső szervi zavarok


de még biztos van bőven.


De sokaknál nincs ilyen mellékhatás. Van aki bírja, van aki nem.

2012. febr. 22. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Azért kérdem, mert amióta abbahagytam a fogamzásgátlót nagyon sok új anyajegy jelent meg rajtam!Az abbahagyástól számított kb. második héten kezdtek megjelenni! Olvastam, hogy hormonzavarok is okozhatják, fogamzásgátló szedése, anyagcsere zavarok, na meg terhesség! Hát azt remélem nem vagyok, mert amióta nem szedem a tabit gumit használunk! És nem volt problem! Nemrég voltam vérvételen, és a leletemen láttam, hogy valami baj van a májammal! Valószínűleg a tabletta miatt van, mert a mellékhatások között szerepel májprobléma! Ez meg okozhat anyagcserezavarokat, ami szintén okozhatják az anyajegyeket! Szóval elég körmönfont dolog ez! És már magam sem tudom, hogy mi van! Dokihoz jelenleg nem nagyon tudok elmenni! Ezért is érdeklődöm!
2012. febr. 22. 14:30
 3/6 anonim ***** válasza:

Márpedig a májad miatt mindenképpen el kellene menned hozzá!

Mielőbb!!!

2012. febr. 22. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Tudom én azt! Valószínűleg hétfőn el is megyek hozzá!
2012. febr. 22. 14:52
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a legutolsó fog.gátlótól voltak csak mellékhatások,de miután abbahagytam teljesen helyrejöttem!(eltűnt az ekcémám-elég brutál volt pedig,lement majdnem 10kiló és elmúlt a mellfájdalmam és feszülésem is).


Általában 3hónap kell,mire kiürül a szervezeted,ekkor lehet már olyan hormonvizsálatot csináltatni,amelyben a vizsgált hormonokat nem befolyásolhatja már-hisz eltűnt a szervezetből a fog.gátló már 3hónapja.Szóval ennyi "tisztulási idő kell".


Mellékhatás talán annyi lesz, hogy az amúgyis rendszertelen menstruáció még rendszertelenebb lesz,van akinek sosem tér vissza a rendszeressége,mégha azelőtt percre pontos is volt fog.gátló szedése előtt a ciklusa.

Nekem speciel amúgyis egy rakás sz*r volt a ciklusom,gyakorlatilag nem létezett,és mióta nem szedem 9hónapja,azóta már volt rendes menstruációm,szóval nekem úgymond javult.

2012. febr. 22. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem maga a hatóanyag okoz problmát, hiszen az pár nap alatt kiürül.

Hanem a hormonrendszerre van hatással a tabletta abbahagyása is. Ennek lehetnek következményei...

2012. febr. 22. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!