Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Néhai mellfájdalom fogamzásgát...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Néhai mellfájdalom fogamzásgátló mellett, mit tegyek (lent tovább)?

Figyelt kérdés
Az utóbbi két hónapban menzesz előtt elég erős mellfájdalmam van. Ez általában olyankor keletkezik mikor még van a tabiból kb 6-7 szem, és nem tudom mitévő legyek (ekkor ugye még másfél hét van menzeszig). Ez normális? Mikor elkezdtem szedni semmi sem volt, aztán néha fájt, néha nem, most meg megint fáj. És már az agyamra megy a jojózás. Nem mondom hogy nagyon nagyon fájna, de kellemetlen...Szerintetek?
2012. márc. 14. 07:57
 1/10 anonim ***** válasza:
Nekem is jobban feszül a mellem olykor, egy számmal nagyobb melltartót is hordok, amióta gyógyszert szedek. Számomra ez nem kellemetlen, így nem csináltam belőle problémát, de ha neked annyira érzékeny/fáj, hogy zavar, akkor menj el a dokidhoz és kért ki a tanácsát. Lehet egy másik fajta gyógyszer megoldja a problémát.
2012. márc. 14. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
menj vissza dokihoz. és mond el. felír mást.
2012. márc. 14. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
31%
Fejfájás, idegesség, mellfeszülés, puffadt has mind előzményei a menstruációnak. Nem a fogamzásgátló okozza, hanem a szervezeted, ami jelzi, hogy meg fog jönni a menstruációd. Én már 3 fajta fogamzásgátlót használtam és mindegyiknél 1-1,5 héttel, mielőtt megjött volna, feszültek a melleim.
2012. márc. 14. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Nyuszika1222 válasza:
18%
Mivel a fogamzásgátló hormon készítmény ezért felborúl tőle a hormon háztartásod, és hízhatsz tőle és nőhet a melled. és mivel nől a melled azért fájhat.:)
2012. márc. 14. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

"Nem a fogamzásgátló okozza, hanem a szervezeted, ami jelzi, hogy meg fog jönni a menstruációd."


A tabletta szedése alatt nincs menzesz, az ő ciklusa NEM működik. Csak megvonásos vérzése van.

Ha a szedés előtt nem volt ilyen gondja, akkor igen is a tabi mellékhatása.

Keresd fel a dokid, ha nagyon zavar a dolog.

2012. márc. 16. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
Kedves utolsó. A kérdezőnek van menstruációja, rendesen, nem megvonásos. Nekem évek óta, mielőtt elfogy a tablettám, vagyis mielőtt megjönne a mensism, mivel a tabletta elfogyása után jön ugye meg a nőnek a mensije, fájnak a melleim. Innen tudom, hogy meg fog jönni. És ez így volt mindig, még mielőtt gyógyszert szedtem volna. Olvass utána, Pre menstruációs sindromának hívják. Mielőtt megjön egy nőnek a mensije, jelentkezhet fejfájás, haspuffadás, mellfeszülés stb. Nem kétlem, hogy a fogamzásgátlónak is lehet része benne, de gyógyszer nélkül is előforduló tünet.
2012. márc. 16. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

NINCS menzesz. Menzesznek azt a vérzést nevezzük, amit peteérés előz meg. Mivel a tabletta a peteérést akadályozza meg, NINCS menzesz sem, csak megvonsásos vérzés.

Ezt a vérzést az okozza, hogy abban a 7 napban az ember nem szedi a tablettát.

A saját működéséhez nincsen semmi köze, mert az ő ciklusa ki van kapcsolva!

Pont ez a tabletta lényege.


Egyébként igen, tudom, hogy mi az a pms. Nekem is fáj a mellem menzesz előtt. Ennek az oka a progeszteron.

A tablettában is progeszteron származék van.


Ha előtte is fájt a melle, akkor normális jelenség, de ha a szedés előtt nem volt ilyen menzesz előtt neki, akkor a tabletta az oka.


Nem tudom mi nem érthető ezen.

2012. márc. 16. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Mi nem érthető ezen? Ezzel nem mindenki van tisztában, nem kéne ilyen nagy arcúan kioktatni a másikat, mert lehet hogy én is hülyének néznélek téged abban, amihez te nem értesz, én pedig igen.

Ezek szerint a kérdező is hülye, mert ő is menzesznek nevezte azt, ami valójában nem az. Mellesleg köszönöm a felvilágosítást.

Csak akkor azt az egyet áruld már el nekünk, ha te úgyis szaki vagy ebben, ha én gyógyszert szedek, vagyis nem menstruálok, akkor miért vannak mégis PMS tüneteim? Talán mert a kérdezőnek mégis azért fáj a melle, mielőtt megjön a vérzése, amiért nekem? Ha eddig nem fájt, oké, most fáj, de biztos, ha eddig nem fájt neki gyógyszer nélkül, akkor ezután sem jöhetne elő neki?

Én továbbra is kiállok az álláspontom mellett, hogy azért fáj a kérdező melle, mert meg fog neki jönni a megvonásos vérzése! Nem hiába nem utána fáj, hanem előtte!

2012. márc. 16. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
És igen, a tabletta befolyásolhatta, elismerem a kioktatás után, de ettől még lehet normális, nem biztos, hogy másik gyógyszer szedésénél sem fog megjelenni.
2012. márc. 16. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanúgy a progeszterontól, mint a ciklus alatt.

Csak a tabiban lévő progeszteron más, mint a saját. Lehet azért, vagy mert sok neki.

De a kérdésből lég világosan kiderül, hogy az elején nem fájt, majd elkezdett neki. Tehát a szedés alatt jött elő a tünet. Ergo: a tabi lehet az oka.


Egyébként először szerintem teljesen normálisan leírtam, hogy nincs igazad. Te kezdtél magyarázni, hogy én vagyok a hülye, akkor meg nem kell csodálkozni, ha "kioktatlak".

2012. márc. 17. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!