Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Milyen hormonok vannak a...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen hormonok vannak a fogamzásgátlóba? Mik változhatnak tőle?

Figyelt kérdés

Sokaknak a mellük nagyobbodik, ez érvényes pl: egy másik testrészre is?

És miért baj a sok hormon?


2009. jún. 17. 09:49
 1/2 anonim ***** válasza:

Ösztrogén és progeszteron. Minipill esetén csak egyfajta hormont tartalmaz.

Én sajna nem csak mellre híztam (2 méret), hanem minimum 5 kg felesleg is felszaladt rám. Ragyásabb lettem, mint voltam. A melleim iszonyatosan fájnak tőle. A vérzésem 3 napról 2-re csökkent és már nem fáj, viszont hasfájás helyett a fejem fáj. Az egyetlen pozitív dolog, hogy tudom mikor jön meg (eddig rendszertelen volt), nameg ugye, hogy nem kell rettegnem annyira, hogy teherbe esek. Miért baj a sok hormon? Mert pl. nekem a létező legalacsonyabb hormontartalmú fog.gátlótól jöttek ki ezek a mellékhatások. El tudod képzelni akkor, hogy milyen egy hormonbomba? Persze mindenkire másképp hat. Én sajna így jártam...Most váltok gyógyszert. Lindynetteről Mercilonra. Remélem, ettől már nem fogok szenvedni.

2009. jún. 17. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ösztrogén és progeszteron. A progeszterontól csökkenhet a nemi vágyad, kevésbé nedvesedhetsz, kevésbé érzékeny lehetsz a nemi szerveid környékén. Nem feltétlenül, de sokaknál ez van.


Hogy miért baj a sok hormon? Mert ezek leállítják a petefészkeid működését, de teljesen. Egyszerűen kikapcsolják. Tablettaszedés közben nincs ciklusod: nincs peteérés, nincs méhnyálkahártya-megvastagodás, nincs méhnyálkahártya-leválás, tehát nincs menstruáció sem. Csak azért van némi vérzés, mert 7 napig nem szedsz tablettát (ezért hívják megvonásos vérzésnek).


A gond akkor lehet (hangsúlyozom: nem lesz, csak lehet), amikor abbahagyod a tablettát, mert gyereket szeretnél. Vannak nők, akiknek a tablettaszedés abbahagyása után nem indul meg azonnal a peteérése. Van, akinek hónapokig, évekig nincs peteérése, és hiába szeretne babát, nem jön.


[link]

2009. jún. 17. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!