Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mit gondoltok a TCST-ről...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit gondoltok a TCST-ről (természetes családtervezés)? Aki próbálta, milyen tapasztalatai vannak? Elég csak a naptárra hagyatkozni?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 6. 22:28
 1/2 anonim ***** válasza:

Csak a naptárazás nem túl hatékony. Ha vki figyeli a folyását is, plusz mellette hőmérőzik, akkor jobb.

Viszont így sem éppen megbízható. Én azoknak ajánlanám, akiknek nem probléma egy baba.

És csak olyanoknak való, akik nagyon jól ismerik a saját testük és a női ciklust is.

Az a baj, hogy az emberek többsége nem igazán van tisztában a fiziológiai alapokkal...

Egyébként szerintem elég kellemetlen lehet, hogy az ember nem akkor szexel, amikor szeretne, amikor jól esne neki, amikor kívánja, hanem akkor, mikor éppen terméketlenebb napon van.

Persze ezt ki lehet küszöbölni azzal, hogy a termékeny napokon mondjuk használ mellette óvszert, így nem kell a szexről lemondani.

Kiegészítő védekezésnek egyébként hasznos lehet bármi mellé (kivéve hormonális dolgok mellett, mert ott ugye nincs igazi ciklus).

Meg nagyon jó szerintem, ha az ember megfigyeli a testét és kicsit utánajár a dolognak. Sok kellemetlen pillanattól is megkímélheti magát:)

2012. ápr. 7. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

köszönöm a választ. Egyáltalán nem vagyok biztos benne, hogy alkalmazni fogom-e, egyelőre csak érdeklődöm.

Mások tanácsát, tapasztalatait is várom:)

2012. ápr. 7. 19:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!