Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Ez most komoly, hogy ennyien...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ez most komoly, hogy ennyien esnek teherbe tabletta mellett?

Figyelt kérdés

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__terhes..


Olyan természetességgel írják, hogy teherbe estek, mintha ez lenne a normális, az elvileg nagyon nagy mértékben védelmet nyújtó tabletta mellett..Az így járt lányok/nők többnyire felelőtlenül szedik a fogamzásgátlót, vagy tényleg nem olyan megbízható, mint amilyennek feltüntetik? Tisztában vagyok azzal, hogy van egy minimális hibaszázalék, de rengetegen írják, hogy a tabletta ellenére becsúszott:S Legalább tennék hozzá, hogy ormális szedés mellett történt, vagy ők hibáztak azzal, hogy kihagytak 1-2 szemet, vagy olyan gyógyszert szedtek mellette, ami kiütötte a hatását..Nem tudom névtelenül, privátban miért nem lehet őszintének lenni, és egyértelműen közölni a dolgokat..Mert ez így elég félreérthető, és szerintem nem csak én vagyok frászban ilyen dolgok olvasása után... 20/L


2012. ápr. 22. 14:34
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem lehet hogy van köztük olyan aki úgy értette hogy miután abba hagyta és úgy csúszott be? Amúgy ez a tabi is olyan hogy valakinek tuti évekig van akinek pedig olyan a szervezete hogy nem tartja fenn folyamatosan a dolgot. Meg ugyebár ezt nem látod. Amúgy nekem is van olyan ismerősöm aki tabi mellett lett terhes és olyan is akik nem védekeztek és semmi "baj" nem történt. Amúgy írd ki kérdésnek vagy oda hátha még visszanéznek és válaszolnak.
2012. ápr. 22. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodj meg. Ha rendeltetésszerűen, az előírtak pontosan betartásával szedi valaki a gyógyszert, gyakorlatilag nulla az esélye, hogy teherbe esik. Az 0.1%-os hibaarány is azokra az esetekre vonatkozik, amikor valaki nem úgy szedi, ahogy kell. Akik azon tépik a szájukat, hogy gyógyszer mellett estek teherbe, azok nem úgy szedték ahogy kell, nem vették a fáradságot, hogy kérdezzenek, tájékozódjanak és egyszerűbb utólag a gyógyszerre mutogatni mint beismerni, hogy elcsesztem, mert nem egészen úgy szedtem, ahogy kéne.
2012. ápr. 22. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem aki ennyire könnyedén kezeli, hogy tabletta mellett teherbe esett (márpedig nyilván azért szedett tablettát, mert nem akart terhes lenni), az nem lepődött meg rajta hogy az lett, szóval tudta h elcseszett valamit a szedéssel. Egyébként érdekes, hogy tőlünk nyugatra fele ennyien nem esnek teherbe a gyógyszer mellett, pedig a hatóanyag ugyanaz. Meg azért itt is látni, hogy minden 2. kérdés úgy kezdődik: "Elfelejtettem egy szemet bevenni és nem pótoltam, de tegnap szeretkeztünk, ugye nem lehet baj?"
2012. ápr. 22. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ráadásul sokan sajnos rendszertelenül szedik. Meg újrakezdik és azt hiszik, miután lenyelték a tabit, már véd (holott a védettséghez kell pár nap, akár egy hét is).
2012. ápr. 22. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Tudod mit mondott Dr. Ian Malcolm...


"Az élet utat tör."

2012. ápr. 22. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Magyarországon sokan esnek teherbe tabletta mellett. Az abortuszt kérő nők kb. 14%-a.

Nyilán ennek nagy része vmilyen szedési hibából adódik.

Ha az ember normálisa szedi, akkor elég minimális esély van a terhességre (de akkor is van!)

2012. ápr. 22. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!