Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Miért lehet gond akár egy...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért lehet gond akár egy szem gyógyszer kihagyása is?

Figyelt kérdés
Oké, hogy nem jut be a megfelelő hormonadag, de ennyitől el is indulhat a peteérés? És ha a következő napokban ugyanúgy szedi az ember, akkor azok a bogyók a már érésben lévő petesejtet nem állítják le vagy ez hogy működik? (Mielőtt jönnének a kedves válaszok, hogy "ha nem tudod észben tartani, ne szedd", leszögezném: a 6 hónap alatt egyszer sem volt ilyen -lekopogom-, csak érdekel a dolog elmélete)
2012. ápr. 25. 16:22
 1/8 anonim ***** válasza:
Igen, elindulhat. Nem tudom, hogy leállítják-e, de inkább a beágyazódást akadályozzák meg, de előfordulhat a megborult rendszer miatt, hogy nem jön be, és akkor a megtermékenyített petesejt vígan beágyazódhat.
2012. ápr. 25. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Utolsó, mielőtt hülyeségeket írsz, tájékozódj.


A tabletta a peteérést gátolja, NEM a beágyazódást. Minimális hormon van a mai gyógyszerekben, azért mondják el 25.000-szer az orvosok, hogy MINDEN nap be kell venni, mert már 1 kihagyása esetén is beindulhat a peteérés, mivel a tablettában lévő hormonmennyiség 24 órán belül lebomlik. Ezért kell nagyjából ugyanakkor bevenni minden nap. Remélem, így már világos.

2012. ápr. 25. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:

nekem is van kerdesem:

szoval csak elvi szinten erdekel, ha a peteerest gatolja, akkor miert van menstruacio?

es gatolja a megtermekenyulest is?

koszi a valaszt, csak erdeklodom

2012. ápr. 25. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Ettől még nem lettem okosabb, de köszi a válaszokat:) Igazából oda akartam kilyukadni, hogy ha egy szem kimarad, akkor úgymond 'fölösleges' az utána valókat beszedni, mert úgysem hatnak az esetleg már érésben lévő petére? Persze ha 1 nap alatt nem következett be és tovább szedjük, akkor értem, hogy hatásos lehet, de ha elkezdődött a folyamat, már csak a jószerencsén műlik?


Utolsónak: a tablettát szedő nőknek nincs menstruációjuk.

2012. ápr. 26. 07:34
 5/8 anonim ***** válasza:
26%
Ketteske, ne írjál ökörségeket, hanem olvasd el a betegtájékoztatót, jó? Egy rahedli gyógyszer van, ami a peteérés megakadályozása mellett a beágyazódást is akadályozza. Régen volt olyan, ami csak ez utóbbit csinálta, de nem tartották etikusnak.
2012. ápr. 26. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

"Utolsónak: a tablettát szedő nőknek nincs menstruációjuk."

kérdező,ezt ugye nem gondoltad komolyan??

2012. okt. 4. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Úgy értette, hogy ha valaki tablettát szed, akkor nem igazi menstruációja van, hanem csak megvonásos vérzése.


Egyébként üzenem annak a baromi intelligens egyednek, aki leökrözött, hogy állíthatom, régebb óta szedek gyógyszert mint ő és bár kiváló szövegértés készséggel rendelkezem, én olyat soha, egy típusú fogamzásgátló tájékoztatójában sem olvastam, hogy a gyógyszer DIREKT módon a beágyazódást IS akadályozza. Azt érthetted félre, hogy elvékonyítja a méhnyálkahártyát, azért ha netán mégis bekövetkezne a megtermékenyítés (aminek a valószínűsége, ha valaki jól szedi kb. 0.01%), akkor a pete nem tud megtapadni. Tényleg illene megtanulni szöveget értelmezni, nem fölöslegesen segget csinálni a szádból. A foggátlók elsődleges hatása abban van, hogy kikapcsolja a peteérés serkentő hormon működését. Lásd, milyen jófej vagyok veled, hogy ezt most leírtam neked:D

2012. okt. 4. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Tegyük fel beindul 1 tabletta kihagyásánál a peteérés. Ilyen esetben még ha be is indul beágyazódni nem tud egy nap alatt nem ? És ha beindult az érés a következő napi tabletta leállítja nem ?
2014. júl. 2. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!