Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » 17 eves vagyok es elkezdtem...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

17 eves vagyok es elkezdtem szedni a fogamzasgatlot (Microgynon) a 4-edik tableta utan le fekudtem a baratommal gumi nelkul, nem elvezet belem, a tabletat pedig elkezdtem szedni az elso nap ahogy megjot maradhatok terhes?

Figyelt kérdés
Ertelmes valaszokat ha lehet...

2012. máj. 5. 14:32
 1/8 anonim ***** válasza:

Én nem tudom, nem mondta el az orvos hogyan kell szedni? Én ezt a fogamzásgátló tabletta márkát nem ismerem.

De ha jól tudom (már pedig igen mert orvos mondta nekem), hogy a fogamzásgátló tabletta hatása csak 1 hónap szedés után nyújt 100 % biztonságot!

Szóval igen, lehetsz terhes.

2012. máj. 5. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Remelem nem tul nagy az esely ra ..ok koszi szepen a valaszt
2012. máj. 5. 14:53
 3/8 anonim ***** válasza:

Miért nem tudtál az "akcióval" várni? Annyira sürgős volt?

Igen lehetsz terhes. De ezt már elmondták.

2012. máj. 5. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

nem tudom hogy arra a tablettára amit te szedsz mi van írva, ezt neked kéne megnézned, mert leírják érthetően, de én pl. gestomixet szedek, és annál azt írták, hogy az 1. szemtől szedve véd, a menstruáció első napjától szedve.

az első hét után már én is szexeltem a barátommal, és nem lettem terhes, úgyhogy nyugi. :D

de azért olvasd el a tájékoztatót, nem véletlenül írják rá azt a sok dolgot...

2012. máj. 5. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A 'maradhatok terhes' arra vonatkozik, hogy már az vagy, és 'elmúlik'-e, ha tovább szeded a gyógyszert? Mert akkor a válasz nem, nem fogsz elvetélni.
2012. máj. 6. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Egyik tabletta se véd az első szemtől. Minimum egy levelet be kell szedni, ahhoz hogy védjen és ugye még akkor se 100%-os. Amúgy elég kicsi az esély arra, hogy terhes vagy, mert amikor együtt voltatok, akkor még nem volt peteérésed. De amíg nem szeded be az első levelet, addig védekezzetek gumival.
2012. máj. 8. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
09:26-os válaszoló: olvasd el egy tabletta tájékoztatóját, le lesz rajta szépen írva, hogy ha a menstruáció első napjától szeded, akkor az 1. szem után már véd. lehet, hogy te még a régi tablettákra gondolsz, amikből tényleg 1 levéllel be kellett szedni, mire védett, de ma már ez nem így van...
2012. máj. 8. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó! Ha te is gyógyszert szedsz, és úgy vetted, hogy az első szemtől véd, akkor állati nagy mázlid van, hogy nem estél teherbe. Totális humbug az egész első szemtől véd. Valószínű, ki életében sose szedett ilyesmit, beveszi este 6-kor, 8-kor szexel, és már közben védve van.... Baromság! Arra apellálnak, hogy menstruáció közben igen kevesen szexelnek, aki meg mégis, ráadásul teherbe esik, rá lehet fogni, hogy "a tabletta sem véd 100%-osan".
2012. máj. 9. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!