Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Fogamzásgátlót szedni 16...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fogamzásgátlót szedni 16 évesen nem korai? Szülők ti hogyan reagálnátok, ha ezzel állitana elő a lányotok?

Figyelt kérdés
2012. máj. 15. 18:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
41%
inkább szedje, mint hogy teherbe essen...szerintem
2012. máj. 15. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
83%
Én férfiként nem sokat értek ehhez, de azt tudom, hogy 16 évesen még a menstruációtok sem állt be rendesen és hogy a fogamzásgátló tele van hormonokkal, ezért szerintem korai.
2012. máj. 15. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

De, korai.

Ha ezzel állna elé a lányom, akkor elmagyaráznám neki, hogy miért nem javaslom ebben a korban a tablettát. És ajánlanék helyette olyan módszert, ami számára megfelelő lenne (leginkább óvszert!!!).

2012. máj. 15. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Szerintem nem.Én is annyi idősen kezdtem szedni,Anyukámmal mentünk a nőgyógyászoz feliratni együtt:-)Márminthogy elkisért.Az már régen rossz,ha a szülő előtt titkolni kell ilyesmit a mai világban,vagy kiakad rajta(arról már nem is beszélve,ha nemkivánt terhesség a vége).Amúgy az akkori párom már 26 éves komoly dolgozó ember volt a szüleim megbíztak benne tudták,hogy nem egy felelőtlen "hülyegyerek".Ja és 8 évig voltunk együtt.A mostani férjemmel együtt összesen ők ketten voltak az életemben.Tudom ez nem tartozik a kérdéshez,csak azért írom,hogy nem azt jelenti,hogy emiatt valaki aztán fűvel-fával dugni fog,csak mert 16 évesen már fogamzásgátlót szed(szóval szexel).Ja én azóta is szedek és semmi bajom kipp-kopp.

30/N

2012. máj. 15. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Én 15 évesen kezdtem el fogamzásgátlót szedni. Majd a nőgyógyász elküld úgyis vérvételre stb. és majd ő ír fel neked egy neked való, alacsony hormontartalmú fogamzásgátló tablettát.
2012. máj. 15. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Amugy rendszeresen megjön a menstruációm,már 12 éves korom óta. Csak az a baj,hogy anyukámmal nem vagyok olyan jó viszonyban. :S
2012. máj. 15. 18:54
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Az előzőektől azért annyit megkérdeznék, hogy oké, hogy azóta szedik, de volt már olyan, hogy huzamosabb időre abbahagyták?


Mert a probléma sokszor sajnos nem a szedés alatt jelentkezik.

Hanem mikor a korán kezdett tablettaszedés miatt annyira leáll a peteérés, nehogy nem is indul újra.


Nem törvényszerű, de bizony előfordul. Ilyen korban nem olyan stabil a hormonrendszer. Vki elkezdi ilyen idősen, szedi 10 évig, aztán lehet el is felejtheti a spontán teherbeesést.

2012. máj. 15. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
71%
na pont ez az amit a 7es írt.Én is hallottam már olyat, hogy 17évesen elkezdte a csaj, 26-28 évesen abbahagyta és csodálkozott, hogy összevissza menstruál és nem esik teherbe...Nagyon nem ajánlom hogy elkezdd szedni.Egyébként is, minek az neked?
2012. máj. 15. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
31%

Utolsó: talán azért kell neki, mert védekezni akar.. Áááá.. Nem hiszem el, tényleg határtalan az emberi hülyeség...


Kérdező: ha legalább 5 éve rendszeresen menstruálsz, akkor szedheted.

Amúgy nekem anyukám támogatta az első esemény utáni tablettám után..

2012. máj. 15. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
71%
Csakhogy többet árt, mint segít, mert máshogy is védekezhetne, persze vannak olyan esetek, amikor allergiás a gumira vagy nem tudom.Én azt mondom, hogy ha van más megoldás, várjon még a fogamzásgátlóval.
2012. máj. 15. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!