Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » A barátnőm nem szedhet hormont...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A barátnőm nem szedhet hormontartalmú készítményeket . Esetleg valami alternatívum?

Figyelt kérdés
Mivel a családjában előfordult már trombózisos beteg ezért nem szedhet semmilyen hormontartalmú készítményt;Viszont a nem kívánatos teherbeesést el szeretnénk kerülni óvszeren kívül létezik még alternatív módja a dolognak vagy marad a zokni?

2012. máj. 24. 01:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
9%
Megszakitásos módszer
2012. máj. 24. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 guido ***** válasza:
Van ilyen esemény előtti lötyi amit a patikákban lehet kapni. De az is drága ám sajnos. De ajánlom a hüvelygyűrűt akkor :D Amúgy a Google a te barátod is :D
2012. máj. 24. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
néztük már a pesszáriumot is az még durvább összetevőkből áll mint a tabletta de azért köszi a tippet
2012. máj. 24. 01:13
 4/12 guido ***** válasza:
igazából akkor a hüvelygyűrűt tudnám javasolni meg a Spirált :D
2012. máj. 24. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
61%

"családjában előfordult már trombózisos beteg" - ez nem indok. Egy vizsgálattal kell eldönteni, hogy szedhet-e vagy sem, és nem a családja számít, hanem ő maga.

(Nekem pl. a szüleim vérhígítót szednek mindketten, én pedig enyhén vérzékeny vagyok.)

2012. máj. 24. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 bensdorp ***** válasza:

Több módszer létezik, biztonságosabb, ha egyszerre többet is alkalmaztok.


- spirál (legbiztonságosabb a hormonális fogamzásgátlók után, 95-99%, viszont csak már szült nőknek adható)

- óvszer (90-98%-ban véd)

- aktusmegszakítás (nem hatékony, 76-96%, mivel az előváladék is tartalmazhat spermiumokat)

- naptármódszer (közepes hatékonyság, 75-95%, mivel a ciklus lefolyása még egyénenként is igen változó, ezenkívül a spermiumok megtermékenyítőképessége pár napig megmaradhat a női szervezetben, ezeket a napokat pedig lehetetlen teljes biztossággal belekalkulálni mindennapi hőméréses módszerrel)

- spermicidek (nem hatékony, 80-88%, csak olyan házastársaknak javasolt, akiknél nem jelent akkora problémát, ha mégis gyermekük lesz)

2012. máj. 24. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Húzzál óvszert,és kész,nem kell ennyire szenvedni tőle,komolyan a fiúk hisztisebbek,mint a lányok,rengeteg féle létezik,sokat érezni sem lehet.
2012. máj. 24. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Spirált nem szült nőknek is lehet feltenni, de az orvosok nem szívesen teszik.


Van még a hőmérőzés is, mint kiegészítő módszer.

A méhszáj tapintásos vizsgálata, és a nyálkavizsgálat is kiegészítő lehet.

Illetve mikroszkópos nyálkavizsgálat is létező dolog.


De javaslom neked, hogy inkább húzz gumit, a többihez képest ez a legjobb módszer!

2012. máj. 24. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Amúgy ez tényleg nem azon múlik, volt-e a családban trombózis... Az én apukámnak volt, ebbe is halt bele, nekem mégsincs rá hajlamom. És biztos előfordul az ellenkező eset is: nem volt a családban senkinek ilyen, mégse szedhet gyógyszert. Meg kell nézetni!
2012. máj. 24. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Volt kivizsgáláson annó annyi,hogy nehezen alvad a vére és emiatt össze csomósodat ami elzárhat egy fontosabb eret/artériát is akár.


ma 08:23; én ezt teljes mértékben elfogadtam erről nem is akarok vitát nyitni nem azon múlik mennyire szeretem,hogy most hogyan töltjük a közös pillanatot hanem,hogy csak az egymáséi vagyunk


ma 07:27; köszi az ötleteket és a %os lebontást a ki be módszerről annyit,hogy egy kedves barátom és a párja is ezt játszotta egy ideig,most van egy 3 éves kisfiúk.


Köszönöm mindenkinek a gyors válaszát és az észrevételét is!

2012. máj. 24. 18:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!