Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Lehetek terhes?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehetek terhes?

Figyelt kérdés
Ebben a hónapban hagytam abba a fogamzásgátlót(tri-regol) ,mert kétszer jött meg egy honapban és azt ajánlotta a nőgyogyászom h egy honapig pihentessem..miután elmult a menzeszem ,1 hétre rá lefeküdtem a barátommal és megszakitással védekeztünk..Szerintetek lehetek terhes?Elvileg a gyogyszerem még 3 honapig hat.. :S

2012. máj. 25. 21:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
nem hat
2012. máj. 25. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Akkor még peteérésem sem volt és a nőgyogyászom mondta,h tévhit h nemhat utána még egy ideig a fogamzásgátlo..
2012. máj. 25. 21:02
 3/11 anonim válasza:
Akár a fogamzásgátló letétele utáni első hónapban teherbe lehet esni!
2012. máj. 25. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
De menstruáció után egy héttel még nem..én ugy tudom..normális esetben sem.. :S a tri-regol elég nagy hormontartalmu gyogyszer
2012. máj. 25. 21:12
 5/11 anonim ***** válasza:

A menstruáció vége után egy héttel miért ne lehetne teherbe esni? A menstruáció alatt is sikerült már embereknek, meg a hónap minden napján.


Egyébiránt számoljunk:

A menstruáció első napja után egy héttel együtt vagytok, a normál peteérés úgy a 12. napon történik, igen, kicsi az esély, ámbár a sperma életben marad pár napig odabent.

De mivel a gyógyszer miatt teljesen kiszámíthatatlan a peteérés időpontja, gyakorlatilag bármikor, bármelyik nap lehet.

2012. máj. 26. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 lillus0501 ***** válasza:

Nem szeretnélek megrémíteni, de lehetsz..

A gyógyszernek csak addig biztosít megfelelő védelmet, amíg szeded..

A későbbiekben, ahogy te mondod 3hónapig véd.. ez nem igaz.. csak nehezebben eshet teherbe, hiszen előtte a szervezetben nem volt sokáig peteérés..

De! az is előfordulhat, hogy viszonylag rövid időn belül megtörténik a fogantatás a tbl szedés elhagyását követően..

Az ilyen "pihi-időszakokban" használjatok gumit..

2012. máj. 26. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

"De menstruáció után egy héttel még nem..én ugy tudom..normális esetben sem.. :S a tri-regol elég nagy hormontartalmu gyogyszer"


1. rosszul tudod

2. Oké, nagy hormontartalmú, remek, de most jobb ezen agyalni, mint felhúzni egy nyomorult gumit a pasid farkára?

2012. máj. 26. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
az vesse rám az első követ,aki szent és sose csinált rosszat. :))
2012. máj. 27. 13:01
 9/11 lillus0501 ***** válasza:

én a 6-os vagyok :)

Nem "vetettem rád követ"

Tudom, hogy mindenki követhet el hibákat, de vannak helyzetek amiket el lehet kerülni,ez is egy ilyen volt.

remélem szerencsésen alakul, de ez egy tanulság számodra a jövőre nézve.

2012. máj. 27. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Ezzel az óvszer témával csak az az egy gond,hogy allergiás vagyok rá..és ugy gondoltam hogy ha már 3 évig szedtem akk az az egy hét nem nagy rizikofaktor..nem kioktatást kértem..
2012. máj. 27. 15:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!