Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Hogy kell szedni a fogamzásgát...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy kell szedni a fogamzásgátlót ha olyan gyógyszert szedtem mellette 10 napig ami csökkentheti a hatását?

Figyelt kérdés
A betegtájékoztatón úgy van írva, hogy a különböző baktériumölő gyógyszerek csökkenthetik a hatását, így 1 hétig más módon is kell védekezni. Én 10 napig szedtem a Klion nevezetű gyógyszert és rá 3 napra jött az 1 hetes gyógyszer szünet. Tegnap volt a 8. nap így elkezdtem szedni a 2. levéllel. Akkor most kell várni egy hetet(1 hét szünet után), hogy újra hasson a fogamzásgátló? (Sajnos még csak 1 hónapja szedem a tabit, és ezekkel nem vagyok tisztában, a dokim pedig nem veszi fel a telefont.) Hátha van valakinek itt ilyen tapasztalata. Köszi!
2012. máj. 27. 10:55
 1/6 anonim ***** válasza:
Ugyanúgy kell szedni,ahogy egyébként is szednéd,de kell mellé kiegészítő védekezés(gumióvszer).Szerintem az a biztos, ha ennél a levélnél végig védekezel óvszerrel amikor szexelsz.
2012. máj. 27. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
50%

Egyébként már az is sokat segít, ha a két tabletta szedése közben a lehető legtöbb órát hagyod ki. Emellett igaza van az előttem szólónak, addig inkább használjatok óvszert is, mert az véd biztosan (és minden ilyen időszakban, amikor más, a fogamzásgátló hatását rontó gyógyszert szedsz).


Emellett egy dicséret jár ezért a kérdésért, mert sokan esnek úgy teherbe, hogy "de én szedtem fogamzásgátlót", és fel sem merül bennük, hogy van ami rontja a hatását...

2012. máj. 27. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
50%
Uj levelnel mar nem kell kiegeszito vedekezes.
2012. máj. 27. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítségeteket! Akkor még 1 hétig védekezünk másképp is!
2012. máj. 27. 15:43
 5/6 anonim ***** válasza:

De ha új levelet kezdesz, akkor nem kell kiegészítő védekezés!

Ezt írják általában a betegtájékoztatón is...

2012. máj. 27. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igen, ezt olvastam, de azt is írta, hogy ha szedtek mellette olyan gyógyszert ami rontja a hatását akkor 1 hétig kell máshogyan is védekezni. De nekem pont akkor jött az 1 hét szünet amikor menstruáltam, így nem tudom, hogy hat-e már normálisan(hiszen rögtön utána abbahagytam a gyógyszer szedését).
2012. máj. 27. 23:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!