Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Fogamzásgátló tabletta! Kissé...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fogamzásgátló tabletta! Kissé komplikált eset vagyok, tudtok tanácsot adni?

Figyelt kérdés

23 éves vagyok. Még csak most kezdek el fogamzásgátló tablettát szedni!

A helyzet az, hogy nálam alapból is jelentkeznek a fogamzásgátló lehetséges tünetei, ezért nagyon félek, hogy nálam be fog-e válni.

Nos...nagyon migrénes vagyok, (frontérzékeny, őrületesen tud fájni a fejem). nagyon savas is vagyok, diétázom kell és figyelni az étkezésemre. Sportolok és vigyázok az alakomra, nem szeretnék egy dekát sem hízni viszont nagyon hízékony vagyok. (félek, hogy a gyógyszertől hízni fogok.) Méregtelenítő teát iszom, mert anélkül nem lenne székletem. (Öröklött, egész család székrekedésben szenved) Gyermekkori betegségek következtében nagyon gyenge az immunrendszerem, sokat betegeskedem, antibiotikumokat szedek. (Azt olvastam ez is csökkenti a gyógyszer hatékonyságát)

Nőgyógyászom Gracialt írt fel. Nincs olyan ismerősöm, aki ismerné a gyógyszert. Az lenne a kérdésem, hogy van valakinek ezzel kapcsolatba tapasztalata? (Nagyon nem szeretnék hízni, tényleg még csak 1 kilót sem és a migréntől is nagyon félek!)

És a tapasztaltabb gyógyszerszedőktől kérdezném, hogy a felsorolt problémákkal szerintük melyik gyógyszer válna be nekem, ugyanis nem volt túl meggyőző az orvosom és a kérdéseimre sem tudott lényegi válaszokat adni!

Félek tőle, hogy rosszul fogok reagálni a gyógyszerszedésre. (De párommal abban megállapodtunk, hogy a megszakításos módszert nem folytathatjuk tovább)

Előre is köszönöm a válaszokat!


2012. jún. 6. 02:21
 1/7 anonim ***** válasza:

Én nem értem, hogy egyáltalán ilyen dolgok mellett miért kezdtél fogamzásgátlót szedni?


Az, hogy ki hogy reagál a gyógyszerre egyedi és gyógyszertől függ, nem tudsz jobbat, mint figyelni a tested, és koncentrálni a mellékhatásokra, ha jelentkeznek, akkor pedig váltás.

2012. jún. 6. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ilyen dolgok mellett inkább óvszer, csak rosszabb lesz a tablettától szerintem. Hasonló helyzet, én már nem szedem, 3 hónap után feladtam.

20L

2012. jún. 6. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Gracial-al nekem nem volt problémám.Hízékony vagyok-nem híztam.Pattanásos voltam(őrült hatalmas gócokkal)-megszépült az arcom.


Ha már ennyire magadba beszélted a tüneteket és ennyire aggódsz,akkor tök értelmetlen elkezdened szedni,hiszen vannak más védekezési lehetőségek is.Plusz hiába írják le a tapasztalataikat mások,ha pont nálad az ellentettje történik..


Az én sztorim:kamaszkorom óta szedtem különböző fog.gátlókat.Vagy 5-7félét is,volt elég szünet,kihagyás,folyamatos szedés is a bő 7-8 év alatt.A sokféle tabi közül mindössze egynél voltak mellékhatások,és akkor döntöttem úgy, hogy befejezem 23 évesen a szedését,bár a mellékhatásokkal is 1évig szedtem majdnem a legutolsó fajtát.(nem szex miatt kellett elkezdenem anno kamaszkoromban!később persze pont jóljött, hogy védekezek).

2012. jún. 6. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Fejfájás, migrén- lehet súlyosbítja, lehet nem, csak akkor tudod meg ha kipróbálod. Én is borzalmasan fejfájós vagyok, főleg frontok idején, de megesik hogy csak úgy alapból fáj. A gyógyszertől az én helyzetem nem változott, se nem rosszabbodott se nem javult.

Méregtelenítő tea- csak úgy idd gyógyszerszedés idején, ha utánanéztél tartalmaz e olyan anyagokat a tea ami befolyásolhatja a felszívódást! Biztos lesz olyan készítmény ami nem fogja befolyásolni!

Antibiotikum- Nem minden antibiotikum befolyásolja a hatását. Ha befolyásolja mindenképp benne lesz az antibiotikum betegtájékoztatójában. De ha nem találsz ilyen infót én a biztonság kedvéért megkeresek online orvosokat és mindig válaszolnak.

A súlyodról annyit én nem híztam, szerintem sport és megfelelő étkezés mellett te sem fogsz. De 1-2 kiló még nem gáz, az nem is lenne feltűnő. Hány kiló vagy és hány centi hogy ennyire tartasz a hízástól?

2012. jún. 6. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
az antibiotikumok szedését csökkentsd le minél előbb, mert nagyon károsak, nagy mennyiségben.. a migréned miatt én nem szedném azt a sz.rt.....
2012. jún. 6. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az orvosom szerint migrénnel TILOS tablettát szedni, és migrénes nőnek nem lenne hajlandó felírni. Jó orvosnak tartom, hiszek neki.

Ha nem akarsz stroke-ot kapni, akkor inkább hanyagold a tablettát.


"De párommal abban megállapodtunk, hogy a megszakításos módszert nem folytathatjuk tovább) "

Nem csak a tabletta van. Óvszer? Vagy mondjuk megszakítás és spermicid együtt?

2012. jún. 6. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
utolsónak igaza van. engem anno le se sz.rtak, mondták h jaaa, hát megesik az ilyen, h fáj vkinek a feje.... mondom, de nekem minden nap, úgy kelek, úgy fekszek!! mármint, amikor szedtem, de amikor nem szedem, akkor is sokat fáj.... aztán 1 orvos mondta h nekem egyenesen tilos ilyeneket szedni.. nos, sztem naptármódszer+megszakitás+pharmatex, ez igy tuti :)
2012. jún. 6. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!