Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » 16 évesen fogamzásgátló?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

16 évesen fogamzásgátló?

Figyelt kérdés

Már 5 hónapja vagyunk együtt barátommal, ebből 2 hónapja élünk nemi életet. Én szeretnék felírattatni alacsony hormontartalmú fogamzásgátlót, de anyukám nagyon ellenzi. Arról se tud, hogy már lefeküdtünk, mert nagyon kiakadna. De így már kicsit rossz, hogy folyton óvszert kell, hogy használjunk. Nem értem, miért nem engedi.

Szerintetek is rossz ötlet? Hogyan győzhetném meg?

L/16



2012. jún. 14. 15:35
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nemtudom, ennyi idősen még a fejlődő szervezetedben belezavarhat néhány folyamatba. Főleg, hogy a fogamzásgátló alapjában véve olyan készítmény, mely megzavarja a szervezetet, ennyi idősen kárt is okozhat. A helyedben én várnék min. 18 éves koromig.
2012. jún. 14. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az előttem lévővel. Ilyen fiatalon még csak kárt okoz. Amúgy hogyhogy 2 hónap alatt ráuntatok a gumira? MI a baj vele? Mi már évek óta ezt használjuk és nem untunk rá.
2012. jún. 14. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
79%
nem ajánlom.
2012. jún. 14. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
én 17 évesen kezdtem szedni másfél év együttlét után. 2 évig szedtem, de nekem csak pozitív tapasztalataim vannak. szerintem annyi, hogy ne szedd nagyon huzamosabb ideig... szal ilyen 2 évnél tovább ne nagyon.
2012. jún. 14. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
én 15 éves korom óta szedem..hozzáteszem most 19 vagyok,és ugyanaz a párom:)én nem szerettem az óvszert:/,és ő se..nekem azóta sincs problémám vele.:) te tudod,hogy mennyire komoly a kapcsolatotok,és érdemes e elkezdened szedni?! anyukád biztos sejti,hogy szexeltek,ha elmondtad neki,hogy gyógyszert akarsz szedni..mondd azt anyudnak,hogy örülj neki,hogy védekezünk,és felelősségteljes szexuális életet élünk!!ennyi..
2012. jún. 14. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

5-ös!

Nem tudhatod, hogy hosszútávon milyen szövődményei lehetnek. Csak 19 vagy. Lehet, hogy nem lehet majd gyereked, vagy sérülten fog születni. Eléggé óvatlan volt, hogy ilyen korán elkezdted szedni. A ne nagyon ajánlgassad senkinek, mert TE SEM TUDHATOD, hogy mi fog még veled történni. Ráadásul egy sínpontossággal kifejlődő emberi szervezetbe, ha belekavarsz, annak kisiklás a vége.

2012. jún. 14. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
5ös vagyok:) a mai fogamzásgátlók nem túl károsak,hiszen nagyon alacsony a hormontartalmuk,az osztálytársamnak hormonzavara van,és 14 éves kora óta szedi/szedte és most terhes..:) 2 hónap múlva születik a babája,és egészséges:)
2012. jún. 14. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Igen 5-ös, a 30 évvel ezelőtti fogamzásgátlókhoz képest, a maiaknak alacsonyabb a hormontartalmuk, de attól még okozhat rendellenességet, és kis tiniknek még nem kéne ezeken a gyógyszereken élni.
2012. jún. 14. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!