Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Nyugtassatok meg! Ugye nincs...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nyugtassatok meg! Ugye nincs okom aggódni?

Figyelt kérdés
lehet h nemsokára megtörténik az első védekezni fogunk de csak gumival egyenlőre és nem szeretnék terhes lenni... van okom ennyire félni ettől h terhes leszek?
2009. júl. 4. 21:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
nincs okod felni ha odafigyeltek es ovatosak lesztek...vigyazzatok mert az elovaladektol is johet a nem kivant terhesseg...sok sikert hozza.. :)
2009. júl. 4. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem akarlak megijeszteni, de lehetséges mivel a gumi kiszakadhat.
2009. júl. 4. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
73%
a gumi a legbiztonságosabb módszer..és manapság erősebbek az óvszerek,ha tényleg kiszakad(aminek kicsi az esélye)akkor még ott az eseény utáni tabletta
2009. júl. 4. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
33%

Sajnálom, nem nyugtathatlak meg. Nincs tapasztalatom a témában, de többször hallottam már olyan esetről, hogy kiszakadt a gumi...szóval nem annyira biztonságos.

Mindenképp ellenőrizzétek az együtlét után ha "ép" a gumi.

Ha véletlenül nem lesz ép, akkor bevehetsz egy olyan tablettát, ami megöli a magzatot; ebből van olyan, amit be lehet venni az együtlét után 24 órára, 48ra vagy 72re (a 24es a legbiztosabb), de ez a módszer csak sűrgős esetben ajánlatos, egyeltalán nem tesz jót a gyakori vagy folyamatos szedése, mert így árt a szervezetnek.

Hány éves vagy?

2009. júl. 4. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek és am 1 hónap se és 17 leszek
2009. júl. 4. 21:30
 6/11 anonim ***** válasza:
Szia! Jajj ugyan, dehogynem biztonságos. Persze tudom, igen kiszakadhat, de ugyanígy van ez a tablettával, a hüvelyi esemény előtti készítményekkel és minden fogamzásgátló módszerrel. Nagyon sokan szeretnek szélsőséges dolgokat írni, hogy jajj aggódj mert így meg úgy szakad. Ugyanmár :):) Te egy felelősségteljes lány vagy, és okos is, ezt akár így látatlanban ki merem jelenteni. Nem leszel terhes, biztos vagyok benne, használjatok nyugodtan óvszert, nem szakad az olyan könnyen. Gondolj/gondoljatok csak bele, ha ennyire alkalmatlanok a fogamzásgátló módszerek a fogamzásgátlásra, akkor miért nincs 200 gyerek? A terhességmegszakítások száma sem emelkedik emiatt. Az óvszer pedig mind közül a legbiztonságosabb :):) Nincsen semmi baj, nyugodj meg, semmi okod aggódni :):)
2009. júl. 4. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

21.28-asnak üzenem, hogy ha nem járatos a témában, akkor inkább ne válaszoljon. Egyrészt az esemény utáni tabletták nem a magzatot ölik meg (mivel magzatnak csak - ha jól emlékszem - a harmadik hónap után nevezik), hanem a megtermékenyült (vagy nem megtermékenyült) petesejt beágyazódását akadályozzák meg.

Másrészt az óvszer akkor szakad ki, ha rossz minőségű (Rako és társai), fénynek, hőhatásnak volt kitéve (ezért nem veszünk a Tescoban, ahol hátulról a lámpafény melegíti a polcon levő óvszert), vagy pedig rosszul használják (levegő maradt alatta, megsértették).

Kedves Kérdező! Ne aggódj, az óvszer az egyik legbiztonságosabb védekezési módszer. Mielőtt sor kerülne az aktusra, előtt gyakoroljátok, hogyan kell felhúzni, mert azzal akadhatnak gondok.

2009. júl. 4. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ehh most olvasom én is hogy "magzatot megölő" meg 24 48 72...Kedves válaszadó! Honnan szedsz ilyesmit? Az esemény utáni tabletta megakadályozza azt, hogy esélyed legyen a kisbabára, nemhogy magzatod legyen. Meg már az előző válaszomban kifejtettem, hogy az óvszerek a legbiztonságosabbak, és előttem szóló példás pontossággal leírta mikor adódhat velük gond. Nos, ha a kérdező vesz egy óvszert teljesen nyugodt lehet afelől, hogy biztonságban van, nem kell aggódnia. Nem haragudjatok, de nem tudom megérteni miért válaszolnak olyanok, akik maguk is kérdésekre szorulnának...magzatot megölő...megáll az eszem komolyan..Nem megbántani akarlak, ha gondolod tényleg szívesen elmagyarázom hogy és mint hat, mert nem játék ha az ember nem ért hozzá, bajba sodorhatja vele magát. Örülj, hogy ez kiderült és tényleg minél előbb járj utána mindennek, nehogy esetleg más "témában" is gond adódjon.
2009. júl. 4. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen nagyon aranyosak vagytok de komolyan :)
2009. júl. 4. 22:50
 10/11 anonim ***** válasza:

Csak a pontosítás kedvéért: nem az óvszer a legbiztonságosabb védekezési mód. De ha megfelelően használjátok, akkor nem lehet baj. Gyakoroljatok előtte és jó minőségű óvszert vegyetek.

[link]

2009. júl. 5. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!