Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mikor hozzam fel anyumnak a...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mikor hozzam fel anyumnak a témát?

Figyelt kérdés
17 vagyok, egy hónapja vagyok együtt a barátommal. Már nem vagyok szűz, de anyum úgy tudja hogy még az vagyok. Így nem tudom mikor hozzam fel neki hogy szeretnék tablettát szedni.
2012. jún. 20. 12:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Te ismered, hogy milyen anyukád, mármint hogyan fogadná a dolgot. Mindenképp beszéld meg vele, nincs abban semmi rossz.
2012. jún. 20. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

17 éves vagy. Nem nagy kor, de végülis nem vagy 10 éves.

Van egy barátod is.

Én azt ajánlom neked, hogy csak akkor kezdj el tablettát szedni, ha ugy érzed, hogy komoly a dolog a barátoddal. Mert annak nincs értelme, hogy 1-2 hónap miatt szedsz valamit, amiben elég sok hormon van és mint mindenki tudja, mindenkire másképp hat a gyógyszer.


Egyébként pedig, ha jó kapcsoaltban vagy anyuddal, akkor leülsz vele és elmeséled, hogy szeretnél biztonságban lenni, nem szeretnél terhes lenni, se most se később ( pár hónapon belül ) és ezért szeretnél gyógyszert szedni! Megfogja érteni és szerintem még örülne is neki ha igy gondolkodtál. Hogy nem akarsz teherbe esni. Az pedig hogy nem vagy szüz, az nem gond. Emberi dolog szeretkezni.

2012. jún. 20. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

17 évesen nyugodtan beszélhetsz vele erröl.

Szerintem örül neki h megbeszéled vele és nem titkolodzol.

Föleg h gyógyszert is akkarsz iratni.

Látja van eszed.

Sok sikert.

2012. jún. 20. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Előzőnek igaza van. Az jó dolog, ha igy gondolkodol!
2012. jún. 20. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Eddig mivel védekeztetek? A tabletta a te ötleted vagy a barátodé?

Én nem vagyok tabletta-párti, főleg nem ilyen fiatal korban, és ezt arra értem, hogy sok tizen-huszonéves nő fogalma sincs, mit tesz tönkre a mesterséges hormonháztartással. Sokaknak hullni kezdett miatta a haja, vagy padlózott a libidója, satöbbi. Az óvszer miért nem megoldás? Az még a fertőzések ellen is véd. Persze meg kell tanulni jól használni.

Szóval, mielőtt a tabletta mellett döntesz, informálódj utána alaposan, és ha a barátod az, aki nem akarja az óvszert, beszélgess el vele alaposan, hogy miért. Ha csupán annyi oka van ennek, hogy ő úgy nem élvezné annyira, emlékeztetheted, hogy pl. a tabletta miatt előfordulhat, hogy te sem fogod élvezni. Anyukádat te ismered, ha rendes, jó kapcsolatotok van, akkor szerintem nyugodtan beszélgess vele is ezekről a dolgokról, ahogy előttem is mondták, még örülni is fog, hogy ilyen felelősségteljes vagy és bízol benne annyira, hogy megkérdezed.

2012. jún. 20. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Eddig gumival védekeztünk, de pl most itt a nyár, többször találkozunk és akkor lehet árban már jobban megéri a tabletta. Felét ő állná, úgyhogy még anyagilag se lenne olyan megterhelő. Anyukámmal pedig nem olyan jó a kapcsolatom, de leginkább attól tartok hogy szerinte egy hónap után ilyet kérni nem normális. (a nőgyógyászhoz időpontot kérni, vizsgálatokat elvégezni és mikor a gyógyszer már biztos hat is idő...)
2012. jún. 20. 12:41
 7/11 anonim ***** válasza:

Én 19 éves vagyok, de soha nem beszéltem anyummal, hogy már nem vagyok szűz. 13 és fél éves voltam amikor elvesztettem. 3 évig voltam együtt azzal a fiúval, igaz nem alaudtunk soha együtt, de amikor volt alkalom akkor volt ott minden. Több mint egy éve van barátom. Már az elejétől fogva együtt alszunk akkor is ha itt vagyunk nálunk vagy ha én vagyok ott és gondolom szüleim nem azt gondolják hogy kártyázunk éjszakánként. Anyum sem kérdez ilyenekről én meg ahogy lehet csak kerülöm az ilyen témát vele. Az Én dolgom. Kb 3 hónapja amikor véretlenül terhes lettem (a baba 1.5 hónap után elment) akkor voltam dokinál, majd írattam fel gyógyszert. Anyum nem tudja hogy szedem, azt sem hogy terhes voltam, ha nem ment volna el a baba megtudta volna, de így nem kell neki tudnia. Szerintem a gyógyszer jó dolog. Mi soha nem védekeztünk mert nem szeretjük a gumit a párommal. Most meg legalább nem lesz random baba. Van még időnk ;] -de ahogy érzed. Ha szeretnéd neki elmondani, tedd azt. Gondolom érteni fog téged. Az én anyum is biztos értene engem bizonyos dolgokban, mert Ő 16 évesen szült engem, de makacs vagyok és inkább a párommal beszélek meg mindent mint hogy szüleimmel.


19/L

2012. jún. 20. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
7. vagyok. Gyógyszer hatása 1 hét, de a menstruációd 5. napján kell elkezdeni. A vizsgálat 2-3 perc max. Időpont - sztem könnyű kapni. Én felhívtam a dokit 1 napra rá mehettem is hozzá. A vizsgálat igaz nekem hosszabb volt mert terhes voltam, de amugy max pár perc az egész. Aztán írja is már a gyógyszert :P
2012. jún. 20. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg tőle, hogy elmenne-e veled gyógyszer felíratni. Ha nem megy el, menj egyedül, vagy a barátoddal. Felírják szülő nélkül is, de azért jobb ha anyud is tud róla, hogy szeded.
2012. jún. 20. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Mivel a felét kéne fizetnie, így muszáj lesz tudnia róla
2012. jún. 20. 13:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!