Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » 10 nappal korábban jött meg,...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

10 nappal korábban jött meg, vagy ovulációs vérzés?

Figyelt kérdés

Az utolsó menstruációm után 20 nappal többször is sűrű, nyúlós nyálkát távozását vettem észre. Másnap egy kb kétforintos nagyságú vércsepp is volt a bugyimon. Következő nap barnás,véres,nyálkás folt volt.


Az említett nyálka távozása ovulációkor jellemző ha jól tudom... viszont az ovuláció a ciklus 14. napjánál van. Vagy lehet hogy emiatt véreztem? Vagy menstruáltam két-három napig?? Most fogok először szedni tabit, és nem tudom mikor vegyem be az elsőt.


2009. júl. 8. 23:05
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A női test nem óramű. Ne gondold, hogy minden nő szabályosan a 14. napján ovulál. Ha így lenne, nem kellene hőmérőzni, nem találták volna fel azovulációs teszteket, és sokkal könnyebben bele lehetne találni a termékeny napokba, vagy éppen elkerülni azt.


Amit írsz, az nyákdugónak hívják, és vannak nők, akiknél így, egy darabban távozik, mint neked. A vérzésed utáni nap azonban nem a ciklusod 20. napja, mert a ciklust mindig a vérzés első napjától számítjuk. Ez most neked tehát kb a 25. nap. Ha tényleg most ovuláltál, akkor két hét múlva fog megjönni. Ha nem, akkor valószínűleg egy hormoningadozásra (ösztrogénhullámra) reagált így a szervezeted, hogy több nyálkát termelt, és nincs jelentősége.


Hivatalosan a vérzés első napjának azt a napot tartjuk, amikor este hatig normális, piros vérrel megjön. A barnázás nem számít menstruációnak.

2009. júl. 8. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Na, sikerült elírnom. Javítókészlet:

A vérzésed utáni 20. nap azonban nem a ciklusod 20. napja

2009. júl. 8. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A leírtak alapján ez ovulációnak tűnik. Nem mindenki ugyanakkor ovulál, de nálam pl. az ovuláció után a mensiig nem is annyi idő tellik el, mint amennyi kellene, hanem több. Múlt hónapban 12. napon ovuláltam és 30. napon jött meg, tehát ez nem 14 nap volt, pedig ha úgy működött volna minden, mint ahogy a nagy könyvben meg van írva, akkor a 26. napon kellett volna megjönni.
2009. júl. 8. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Akkor a tabletta szedéssel mindenképpen megvárom a következő egy-két hetet, amíg "hivatalosan" meg nem jön. Nagyon köszönöm a hasznos válaszokat!
2009. júl. 8. 23:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!