Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » 16 évesen fogamzásgátló...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

16 évesen fogamzásgátló tabletta. Szerintetek?

Figyelt kérdés
16 éves lány vagyok, már lassan egy éve együtt vagyunk a barátommal, és kb. másfél hónapja feküdtünk le először. Mindig védekeztünk, de elgondolkodtam azon, hogy el kellene kezdenem fogamzásgátló tablettát szedni. Nektek mi a véleményetek? Nem túl korai? Anyukámmal is megbeszéltem, ő azt mondja, ahogy gondolom. Ő is szedett még fiatalabb korában, és egyáltalán nem esett nehezen teherbe. És vannak már alacsony hormontartalmú tabletták is, nem igaz?
2012. júl. 11. 13:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Ne tedd!

Ha ezt teszi minden korodbeli még a végén nem lesz kit az MTV-be küldeni.

2012. júl. 11. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Nekem a barátnőm 15 éves és szed tablettát már 1 éve, nincs neki semmi mellékhatása.
2012. júl. 11. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
65%
Nem értem, nem tudtok óvszert használni? Miért kell mindenféle hormonkészítményeket beszedni, amik ráadásul tönkre teszik a szervezetet?
2012. júl. 11. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
65%

Én ilyen idős korban nem pártolom a tablettaszedést. Nem biztos, hogy rendesen kialakult már a hormonrendszered, stabil a peteérésed, ha leállítod, ki tudja milyen következménye lesz.

És ugye minél tovább szeded, annál nagyobb rá az esély, hogy később gond lesz.

És gondolom nem 20 évesen akarsz gyereket.

Meg az én környezetemben sokkal többeknek okozott kárt a tabletta, mint akiknek bevált.

Van, akinek a libidója lett teljesen 0 tőle, van, akinek iszonyatos migrénje lett, van, aki majdnem meghalt tüdőembóliában, van, akinek a melléből kellett csomót kioperálni.

Persze van olyan is, akinek semmi baja tőle, de sajnos úgy látom, hogy több az, akinek gáz lett belőle.

Én megértem, ha vki szedni akarja, de sztem 18 év alatt akkor sem kellene.

És amúgy az orvosom is ugyanezt mondja.


http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__teherb..

2012. júl. 11. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Hosszú távon nem jók ezek a tabletták, főleg ilyen korban nem, mikor még a hormonok sem álltak be rendesen. Én nem szedném a helyedben. Még gyerek vagy.
2012. júl. 11. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. 3. válaszoló: De, természetesen tudunk, ez csak felvetés volt, pont ezért tettem fel a kérdést. 4. válaszoló: Persze, teljesen igazad van, de szerintem ott nem csak a fogamzásgátló tabletta miatt alakultak ki az egyes betegségek.
2012. júl. 11. 13:51
 7/14 anonim ***** válasza:

4. vagyok.

Valószínűleg minden betegséghez kell vmilyen genetikai hajlam. Viszont ha nem szednek tablettát, akkor nem lett volna ilyen gond.


Az egyik lány libidója helyreállt, miután abbahagyta a tablettát és óvszerrel kezdett védekezni.

A másik bnőmnek sosem volt migrénje, tabi alatt rendszeresen több napig KO volt, abbahagyta a tablettát és utána sem volt egy migrénje se.

A harmadik bnőm csomójára az orvos mondta, hogy a tablettától van. Lehet, hogy amúgy is kijött volna pl. terhesség esetén, de a tabi rásegített a dologra.

A tüdőembóliás meg olyan öröklött véralvadási zavarban szenvedett, ami alapból megemelte a trombózis rizikóját, de ha a tabletta nem tesz rá egy lapáttal (mert a benne lévő ösztrogén szintén növeli a trombózis esélyét), akkor vszínűleg nem kapott volna tüdőembóliát csak úgy...


Azt csinálsz, amit szeretnél, ha akarod szedd.

Én csak elmondtam, hogy nekem nem szimpatikus a módszer, már csak a működési elve miatt sem. Nekem nem szimpatikus az, hogy teljesen kikapcsoljuk a nő ciklusát.

Mindezt úgy mondom, hogy orvostanhallgató vagyok.


Szerintem ha vki megteheti, az inkább védekezzen máshogy.

Persze inkább szedjen vki tablettát, mint hogy abortuszra járkáljon.

De ha tud normálisan óvszerrel védekezni, és a párja sem nyafog miatta, akkor szerintem érdemes inkább azt választani.

De ha akarod, akkor szedd, a te tested, a te életed, a te döntésed.

2012. júl. 11. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Teljesen egyetértek az előttem válaszolóval. Mindenki maga dönti el, hogy szedni akarja vagy nem, de én sem ajánlom 18 év alatt.
2012. júl. 11. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
ez a te döntésed, itt kevesen helyeslik meg szerintem máshol is, de ha ti szeretnétek akkor nekünk tökmindegy
2012. júl. 11. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
Szia! Én 15 évesen kezdtem el szedni, és azóta is szedem 3 és fél éve! Nekem semmi gondom nincs vele, se hízás, se pattanás se semmi! Semmi gondod nem lesz vele szerintem, de kérdezd meg édesanyádat, hogy mit gondol róla! Te érzed, hogy elég idős-e vagy hozzá, hogy szedjed!
2012. júl. 11. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!