Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » 3 hónapja lejárt fogamzásgátló...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

3 hónapja lejárt fogamzásgátló tablettát kaptam az orvostól. Ettől függetlenül hatni fog?

Figyelt kérdés

június elején elmentem nőgyógyászhoz fogamzásgátló tablettát felíratni (eddig még soha nem szedtem ilyet) és KAPTAM tőle egy 3 havi dobozt. június 27.-én el is kezdtem szedni, tegnap előtt volt 2 hete, hogy szedem, és ma észrevettem, hogy már áprilisban lejárt a felhasználhatósága.

az orvos azt mondta, hogy amikor elkezdem szedni a gyógyszert, 2 héttel később már hatni fog a gyógyszer.



2012. júl. 13. 19:52
 1/6 anonim ***** válasza:

Semmi gond, 3 hónap még nem okoz gondot.

Ettől függetlenül még hatni fog, vagyis kellene neki.

De az sem kizárt hogy csökkent a ható képessége, úgyhogy nem árt mellette védekezni mással is.

2012. júl. 13. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerintem egyértelműen okozhat gondot, nem véletlenül van rajta lejárati dátum.

Menj vissza minél hamarabb az orvoshoz, és dugd az orra alá a gyógyszert, hogy írjon fel rendeset. Addig pedig mindenképpen alkalmazzatok kiegészítő védekezést!

2012. júl. 13. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Lejárt gyógyszert nem szedünk be. Ez alap. Vagy legalábbis annak kellene, hogy legyen.


Sose tudhatod, hogy miként reagál rá a szervezeted.


Tavaly 1 hetet feküdtem allergia miatt a kórházban, láttam pár szép dolgot.

Ott is volt olyan, aki lejárt gyógyszer miatt került be. Majdnem megfulladt, s felpuffadt az arca, de olyannyira, hogy a szemein nem látott ki.

2012. júl. 13. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ez nem az orvos hibája, hanem a gyógyszertáré..szóval szerintem neki hiába viszed vissza. Az illetékes patikában kéne reklamálnod, blokkal együtt.
2012. júl. 13. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az utolsó válaszolónak nagyon igaza van,jobb lenne ha visszavinnéd,és reklamálnál,ez nem játék!

Szerintem is okozhat gondot,hogy lejártat szedsz.


Most egy teljesen más saját tapasztalatot hozok fel neked:kaptam anno egy olyan szemcseppet,ami aznap járt le,hogy megkaptam,de már annyira fájt a szemem,hogy nem mentem el megint másikért,kétszer annyi idő után hatott csak mint kellett volna....mondjuk az volt a szerencse,hogy hűtőben tartós gyógyszer volt,így talán itt még nem jelentett akkora gondot,hogy lejárt....DE! a fogamzásgátló nem az a fajta tabletta,aminél erre nem kell odafigyelni!!!

2012. júl. 14. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!

a gyógyszert csak a nőgyógyászhoz tudom visszavinni, mert ugye TŐLE KAPTAM! nem kellett fizetnem érte, belenyomta a kezembe, hogy ezt szedjem. szóval csak az ő hibája lehet. nem szoktak csak úgy ingyen adogatni ilyen drága gyógyszert, mert ugye ez a gyógyszer tudomásom szerint ilyen 5-6 ezer forint körül lehet..

és én azt is hallottam, hogy, ha például lejárt fogamzásgátlót szedek, akkor a májamat is tönkre teheti, meg igen a hatóanyaga csökken nagyon.

2012. júl. 17. 11:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!