Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » A dohányzás hatással van a...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A dohányzás hatással van a fogamzásgátló tablettára?

Figyelt kérdés

Mert ugyanis én nem vagyok állandó dohányos, de olykor.. baráti társaság ha összeül szívesen rágyújtok és van hogy legalább 4-5 szálat is elszívok. Négy hónapja szedek fogamzásgátlót, de eddig nem éreztem, hogy hatással lenne rá, de az előző kérdések valamelyikében olvastam. Érdekelne a véleményetek!


Előre is köszönöm!


2009. júl. 13. 18:27
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A fogamzásgátló és a dohányzás is külön-külön is növelheti a trombózis valószínűségét, a kettő együtt még nagyobb kockázatot jelenthet.
2009. júl. 13. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
46%
nincsen rá hatással, majdha 35 év feletti vagy, és rendszeresen dohányzol, akkor nagyobb esélyed van a trombózisra.
2009. júl. 13. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem arra értette,hogy a hatását befolyásolja-e. A válasz,pedig nem! Semmi köze hozzá, ugyanúgy fog hatni.
2009. júl. 13. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
se kave, se dohanyzas, se alkohol nem befolyasolja. de ne cigizz, ha szedsz tablettat, mert növeli a trombozis veszelyet.
2009. júl. 13. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
majdcsak idősebb korában növeli...
2009. júl. 13. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
78%

Persze, 35 éves koráig nem növeli, addig szívja csak ezerrel, de a szülinapi buli után megugrik a kockázat...


A tájékoztatóban le van írva, hogy ne dohányozz a tabletta mellett, mert kockázatnak teszed ki magadat. A tabletta fogamzásgátló hatását nem befolyásolja.

2009. júl. 14. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

jaj hagyjad már....jah, majd gondolod a 35 szülinapja után rögtön trombózisos lesz? nelégy már ilyen primitív. 35 év után nő meg a kockázat a trombózisra. egyre nő, ahogy idősödsz. ha addig szívja ezerrel a cigit, akkor valszeg mégjobban nő majd a kockázat. de csak a 35 év feletti dohányzó nők a veszélyeztetettek, és nem a 20 évesek

amúgymeg a betegtájékoztatóba is ez van írva, h 35 év felett, dohányozva kockázatos.

2009. júl. 14. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Persze, 35 éves koráig nem növeli, addig szívja csak ezerrel, de a szülinapi buli után megugrik a kockázat... :-P


Így talán érthetőbb, nem? A dohányzás minden korban növeli a trombózis kockázatát, nem attól lesz magas a kockázat, hogy megvan a 35. szülinapi buli, hanem az életkorral folyamatosan nő.

2009. júl. 14. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
igen, az életkorral folyamatosan nő, de 35 év után már ajánlott nem dohányozni ha tablettát szedsz. na akkor így írom. így talán nekedis érthetőbb
2009. júl. 14. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
ekkora mennyiség (3-4szál) nem nagy gond! de ha lehet ne szokj rá rendszeresen!
2009. júl. 15. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!