Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mi a véleményetek a Marvelon...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a véleményetek a Marvelon 21 fogamzásgátló tablettákrol?

Figyelt kérdés
Mellékhatások?Mekkora a hormontartalma?stb
2012. júl. 18. 11:16
 1/3 anonim ***** válasza:
Szép, szép, de azért otthonra nem kéne.
2012. júl. 18. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Nem ajánlom. Nekem magas lett tőle a vérnyomásom (160/90) mellfeszülés, fejfájás, híztam is....

A háziorvos letiltott róla. Persze a nőgyógyászok szeretik "elkenni" a dolgokat, hogy a tabletta nem okoz magas vérnyomást bla bla bla....

Persze, hülyék lennének, maguk ellen beszélnének.

A fogamzásgátlók plusz hormonokat tartalmaznak, ez a tabletta egy viszonylag nagyobb mennyiségben, de tökmindegy, mert a hormonok "megbolygatása" az egész szervezetre hatással van egy sor problémát okoz, csak manapság az "előnyeiket" ecseteli a lobbi, ami persze kamu.

És akármelyik orvos ajánlja a fogamzásgátlókat én azt mondom, kösz nem. :)

De ez csak az én véleményem.

2013. szept. 4. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


Én 8 évig szedtem Marvelont, lényegében 15 éves korom óta, mert borzasztó rendszertelen menzeszem volt. (Értsd: 3 hétig meg sem szűnt, nagyon erős volt, állandóan áőjuldoztam a vérveszteségtől és szállított a mentő; majd 4-5 hónapig nem jött meg.) Nagyon erős fejfájásom volt az utolsó egy évben, de még akkor is arra bíztatott a nőgyógyász, hogy ne hagyjam abba, hiszen visszatérnek a korábbi panaszok, ennek ellenére én ragaszkodtam a váltáshoz. Csodák csodájára a fejfájás eltűnt, a hangulatingadozások megszűntek, megjött magától, bár először 37 napra, majd 24-re, szóval teljesen kiszámíthatatlan volt. Most Nuvaring hüvelygyűrűt kezdtem el, jelenleg az első hónapban vagyok egy kis pecsételő barnázással, de ez normális az orvos szerint, jövő hónapra nem lesz semmi.


Tehát: Marvelon nagyon jó, de nem túl sokáig, mert egyrészt elég magas hormontartalmú (Yasminelle-hez, Nuvaringhez, Lindynette-hez képest), a fejfájások, vagy nagyon erős hangulatingadozások esetén menj vissza dokihoz! Nekem ez a 8 év elég volt ahhoz, hogy soha többé ne engedjem magam ilyen erős szerrel tömni!

2013. nov. 2. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!