Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Ha fogamzásgátlót szeretnék...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha fogamzásgátlót szeretnék szedni el kell mennem vérvételre?

Figyelt kérdés

2012. júl. 23. 13:44
 1/7 anonim ***** válasza:

Tanácsos, ha nem akarod kockáztatni az életed... A trombózis nem olyan vicces dolog, és pláne megér annyit az a fél perc se, amíg leveszik a véred, hogy biztosra tudd... Meg máj és társaik.

Amúgy ha félsz tőle, megnyugtatlak, hogy egyáltalán nem gáz, nekem rendszeresen kell járnom vérvételre, és azt leszámítva, hogy uncsi a várakozás, maga a vérvétel nem fáj.

2012. júl. 23. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Amúgy vérvételből nem derül ki, hogy van-e hajlamod trombózisra, ahhoz egy külön szájnyálkahártyáról vett tb által nem támogatott, de kb 3000Ft plusz költséget jelentő vizsgálatra van szükség. Persze néznek alvadási faktorokat, de a hajlam nem derül ki, inkább a májfunkciókat nézik, mert a tablettának májkárosodás is lehet a mellékhatása. A vérvétel amúgy nem nagy dolog, csak igyál előtte elég vizet és próbálj nem pánikolni, akkor pedig semmi gond nem lesz.

Ha pedig a trombózis miatt aggódsz, esetleg elő is fordult a családban kérj Leiden-mutációs vizsgálatot.

2012. júl. 23. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
ha normális az orvos akkor igen nem árt, sajna a legtöbb orvos nem küldi el a nöt és feleslegsen szedi miközben hormon problémák vannak. Aztán ha babát akar a nö akkor derül ki hogy komoly problémák vannak. (tapasztalat):(
2012. júl. 23. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Lilith1994 ***** válasza:
Szerintem el kell menni mindenképpen...pl. nekem úgy derült ki hogy helyre hozza a hormonjaimat a fogamzásgátló... és ez igaz is lett mert megnézték megint nem rég :)
2012. júl. 23. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

2-es!


Érdekes dolgokat írsz. Utána olvastam és valóban kimutatható a Leiden-mutáció szájnyálkahártya-törlésből származó mintából is,


DE abban tévedsz, hogy vérvételből nem tudják kimutatni.


De ki tudják. Nekem is így derült ki, nem volt külön szájnyálkahártya mintavétel.


APC-rezisztencia vizsgálatnak hívják. Ha a családban volt trombózisos beteg, akkor TB alapon, vagyis ingyen elvégzik, nem kell érte fizetni.

2012. júl. 23. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Engem évente elküld a dokim emiatt vérvételre. De azt mondta főleg a májfunkciókat meg a koleszterint nézi. (mert a Lyndinett fog.gátló állítólag megemelheti a koleszterint)
2012. júl. 23. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

5. válaszoló:

Az f@sza!:D Mert előfordult ilyen a családomban és velem kifizetették a vizsgálatot... Most k.rvára örülök!:D Nem mintha azon a 3000en múlna az életem, de elvi szinten baráti...

De jó is fórumozni néha...:D

2012. júl. 23. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!