Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Hogyan különböztessem meg a...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan különböztessem meg a terhességi tüneteket a fogamzásgátló mellékhatásaitól? Honnan tudjam, hogy csak mellékhatás, vagy terhesség?

Figyelt kérdés
Folyamatos mellfeszülés, néha hányinger, fáradékonyság, hasfájás, hízás. Hogyan fogom így észrevenni, ha netán teherbe estem a gyógyszer mellett? Csinálgassak mindig tesztet? Ez a 2. gyógyszer, amit szedek, de csak vannak mellékhatások. Nagyon félek, hogy így nem fogom észrevenni, ha netán teherbe esek. Figyelek a gyógyszerkölcsönhatásokra, hányásra, hasmenésre, de azért még mindig történhet csoda...
2009. júl. 16. 07:10
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha figyelsz a szedésre, ahogy leírtad, akkor egyáltalán nem kell terhessgétől tartanod, mert a gyógyszer megakadályozza a peteérést. Bogyó előírás szerinti szedése mellett kizárt, hogy terhes lesz valaki, tök fölöslegesen aggódsz emiatt. Én hat évig szedtem, több ismerősöm szedi, de senki nem lett terhes. Az csak egy ócska kifogás, a felelősség elhárítása, ha valaki azt mondja, hogy rendesen szedtem és mellette terhes lettem. Erre mondják azt, hogy "lehetséges, de arra világvallás fog épülni". Abban a hormonális állpotban, amit a rendesen szedett gyógyszer fenntart, nem lehetséges peteérés.
2009. júl. 16. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ne a mellékhatásokra figyelj, hanem a szedésre. Ha arra figyelsz, akkor nem leszel terhes.

(Én több mint 20 éve szedem és csak akkor lettem terhes amikor a babáért abbahagytam )

Ne bolondítsd meg magad, ha odafigyelsz, akkor kizárt, hogy terhes legyél.

2009. júl. 16. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha ismételten mellékhatások vannak a gyógyszer szedésénél, akkor menj vissza az orvoshoz. Egyébként én többet is kipróbáltam, de nem bírom a gyógyszert, ezért más módszert kellett kitalálnunk. Ha terhes maradsz, akkor onnét fogod tudni legfőképpen, hogy kimarad a memses. Hányinger, rosszullétek nincsenek rögtön az elején. Ha szeded a gyógyszert rendesen, akkor bár van 1 % esély rá, de kicsi az esély, hogy terhes maradsz mellette. Egyébként ha hasmenésed van amikor beveszed a gyógyszert, akkor esetleg változhat a hatása, ezért jó lenne a gyógyszer mellékhatásait megszüntetni, amennyiben ezek jelentkeznek.
2009. júl. 16. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
mit szedsz? ha nem mulnak a mellékhatások, akkor valtani kell.
2009. júl. 16. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
úgy, hogy ha rendesen szeded a fogamzásgátlót, nem lehetnek terhességi tüneteid, mivel terhes sem lehetsz...
2009. júl. 16. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha rendesen,odafigyelve szeded a gyógyszert kizárt hogy terhes vagy! Ha valaki terhes lesz a tabletta mellett,akkor 100% hogy kihagyott szemeket és nem szedte rendesen ahogy kell.
2009. júl. 16. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Én rendesen szedem, minden apróságra odafigyelek. Leginkább a hasmenéstől tartok, mert az idegességtől bármikor előjöhet.

Már váltottam gyógyszert, az előzőnél is uilyen mellékhatások voltak. Pont ezért vagyok gondban, hogy mellékhatás, vagy hiba csúszott a gépezetbe és teherbe estem. 5 hónapig szedtem a lindynettet, most meg a 2. levél mercilont szedem. Így elég rossz, hogy folyton aggódhatok. Csak attól tartok, hogy nem veszem észre a terhességet és már nem végzik el az abortuszt, mert ugye csak mesterséges megvonásos vérzés van és nagyon sok ismerősöm még vérzett a terhesség 1-2. hónapjában.

2009. júl. 16. 17:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!