Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Normális hogy jelentősen...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Normális hogy jelentősen lecsökkent a vérzésem mennyisége a Yasminelle szedése óta?

Figyelt kérdés

Egy éve szedem a Yasminellet. Az utóbbi hónapokban folyamatosan csökkent a vérzésem mennsiége, de ugyanúgy 5napiog tart, csak sokkal kevesebb. Ez normális? Egyébként nincsenek terhességre utaló tüneteim, minden szemet bevettem, nem volt semmilyen zavaró tényező(hányás, hasmenés, antibiotikum...stb). Mégis parázok kicsit, dokihoz csak 3hét múlva tudok menni. Más is járt már így? Egyébként nem volt semmilyen negatív mellékhatása sem nálam sz elmúlt egy év alatt, hallottam már arról, hogy kb egy év szedés után úgy elvéknyítja a méhnyálkahártyát, hogy sok lánynak kimarad a menszesze....akkor nincs is okom aggódni? Mindig pontosan jött meg...

Köszi előre is!


2009. júl. 20. 15:21
 1/5 anonim ***** válasza:
normális, merez nemigazi menzesz, ez megvonásos vérzés, amit a tabletta idéz elő.
2009. júl. 20. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
igen, ez normalis... a fogamzasgatlo tabletaktol ido utan vagy mar rokton az elso verzesnel csokken a verzes mennyisege es a gorcsoknek is enyhulniuk kellene ha lennenek... nekem voltak, es enyhultek es a verzesem is csokkent.
2009. júl. 20. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Én azért szedek tablettát, mert különben nagyon erősen vérzek. A tabletta mellett meg teljesen normális a menstruációm.
2009. júl. 20. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha tablettát szedsz akkor nem menstruálsz. Abban a 7 napban megvonásos vérzés jelentkezik. Teljesen természetes hogy gyenge a vérzés.
2009. júl. 20. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Fogigátló mellett nincs havi vérzés, mert nincs ciklus.

Nincs peteérés, nincs tüszőrepedés, nincs méhnyálkahártya-megvastagodás és nincs menstruáció sem, azaz nem válik le a nyálkahártya vérzés kíséretében. A fogigátló teljesen kikapcsolja a petefészkedet, és átveszi helyette az írányítást.


Mivel a méhnyálkahártya nem vastagodik meg, ezért nem is válik le, a megvonásos vérzés mennyisége ezért kevesebb, és a minősége ezért másabb. Ebben a 7 napban gyakorlatilag a relatív hormonhiány miatt vérzel egy kicsit (ekkor is véd a tabi!), nem pedig azért, mert leválna a megvastagodott méhnyálkahártya, azaz nem menstruálsz.

2009. júl. 21. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!