Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Baj ha ilyenkor nem tartok 7...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Baj ha ilyenkor nem tartok 7 nap szünetet? Tanácstalan vagyok.

Figyelt kérdés
Most kezdtem el szedni a fogamzásgátlót, még van két szem az első levélből. Két napja Rowatinexet is szedek, háromszor kettőt. Pont akkor kell befejezni, amikor a fogamzásgátlóm is elfogyna, és jönne a 7 nap szünet. Azt olvastam, hogy más gyógyszer szedése alatt, és a befejezést követő 7 napban érdemes a kiegészítő védekezés. Ott volt az is, hogy ha a szedést követő 7 nap pont a két csomag közti 7 napos szünetre esik, akkor nem kell megtartani a szünetet. Akkor most én se tartsam meg a szünetet ugye? Árt az valamit ha kihagyom a 7 napot? Főleg így a legelső alkalommal?
2009. júl. 21. 15:07
 1/5 anonim ***** válasza:
sztem meg tartsd meg a szünetet, és aztan még 2 hétig hasznaljatok ovszert. de a legjobb lenne ha megkérdeznéd az orvosodat
2009. júl. 21. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
sztem is tartsd meg a szünetet, aztán 1 hétig óvszer.
2009. júl. 21. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

Akkor tartok szünetet, és utána még védekezünk máshogy is!

Remélem rendben lesz minden!

2009. júl. 21. 15:58
 4/5 anonim ***** válasza:
én ezt még nem is hallottam. szerintem mindeképp tartasd meg a szünetet mivel az muszáj, kell a szervezetnek, védekezzetek addig óvszerrel. ezt a szünetkihagyást nagyon ritkán lehet megcsinálni és egyáltalán nem javasolják, csak nagyon indokolt esetben.
2009. júl. 21. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az antibiotikum csökkenti a fogigátló hatását, ilyenkor tényleg kell a kiegészítő védekezés.


Nem árt, ha néha-néha nem tartod be a szünetet. Elkezdheted a 2. levelet szünet nélkül, főleg így, hogy lehet, hogy az előző levél vége felé a hatás csökkent a másik gyógyszer miatt. 7 napig gumival is védekezzetek!

2009. júl. 21. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!