Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Dienille fogamzásgátló mellett...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Dienille fogamzásgátló mellett kevés majd kimaradt vérzés mitől lehet?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Dienille tablettát szedek 6 hónapja. (Előtte 6 évig másikat szedtem, majd pár hónap szünet után ezt kezdtem el.) Az utolsó előtti 7 napos szünetben a vérzésem nagyon kevés volt és csak 1 napig tartott. A következő levél 2. hetében volt némi barnás pecsételésem, majd a mostani gyógyszerszünetben nem jelentkezett a megvonásos vérzés. Csináltam a szünet utolsó napján egy tesztet ami negatív lett. Az orvosom helyettesével beszéltem telefonon kétszer is. Szerinte várjam meg, hogy a következő szünetben is kimarad-e a vérzés és csak akkor kérjek időpontot, ha igen. Járt már így valaki? Ez valóban normális?

Köszönöm a válaszokat.


2012. aug. 17. 07:47
 1/7 anonim ***** válasza:
Én ilyet szedek lassan 3 éve és nem volt még ilyen tünetem. Mindig rendben megjött, normális mennyiséggel. Lehet egyszerűen csak nem jó neked ez a fogamzásgátló.
2012. aug. 17. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Szerintem is csak annyi, hogy váltanod kell márkád. EZ NEM NORMÁLIS, csak orvosi szemmel elfogadható.
2012. aug. 17. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Akkor azt hiszem megbeszélem az orvosommal, hogy a következő hónaptól írjon fel másik fajtát. A régi gyógyszeremnél tényleg sosem fordult elő ilyen a 6 év alatt, szóval én sem tartom normálisnak.
2012. aug. 17. 09:17
 4/7 anonim ***** válasza:

Én is Dienillét szedek, nekem Mercilon után írták fel. Kérdeztem, hogy miért kell váltani, azt mondta a doki, hogy modernebb gyógyszer, kevesebb mellékhatással és kevesebb vérzéssel. Ennek ellenére nekem sokkal több a vérzés, mint a Mercilonnál, majdnem olyan, mint tabi nélkül.

Úgy emlékszem a betegtájékoztatóban az van, hogy a második kimaradt menzesznél kell dokihoz menni, egy még normáisnak tekinthető, ha nem vagy terhes.

Ennek ellenére és az 1 napost is úgy tekinteném, mintha nem jött volna meg, és kérnék másik tablettát.

Amúgy én nagyon utálom a Dienillét, csak azért nem harcolok egy másikért, mert már csak 1 hónapig akarom szedni, és arra már nem érdemes váltani. A libidóm kb. nulla lett tőle, gyógyszerszünetben meg rosszul vagyok: görcsöl a hasam és migrénem van.

2012. aug. 17. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nekem ezt leszámítva szerencsére nincs vele semmi gondom (lekopogom), de ez azért eléggé zavaró.

Igen, az egy naposat én is kimaradtanak számítottam, olvastam a betegtájékoztatóban a "mikor forduljon orvoshoz" részt és ezért hívtam fel a rendelőt. De szerinte az egy nap is vérzés csak kevés... Minden esetre amint visszajön a saját orvosom elmegyek hozzá. Köszönöm, hogy megosztottad a tapasztalatod. :)

2012. aug. 17. 10:23
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem, nem normális. Szerintem nem kellene még egy hónapot várnod. Oké, hogy csak egyszer maradt ki, de az előző kettő sem volt normális.
2012. aug. 17. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Van erre még valaki? Én eddig a második levél felét szedtem be a Dienille-ből, de a mostani vérzés nem jött meg.
2013. júl. 1. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!