Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Szerintetek érdemes lenne...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek érdemes lenne elkezdenem fogamzásgátlót szedni?

Figyelt kérdés
Menstruáció előtt és alatt hatalmas görcseim vannak.(van h 2 héttel mielőtt meg kéne jönnie már görcsölök)Rendszertelen, volt már olyan is h 2-3 hónapig semmi, aztán kibírhatatlan görcsök, elájultam, hánytam amikor végre megjött. Az arcom is pattanásos.. Már kipróbáltam minden házi praktikát, a görcsök és a pattanások ellen is, de semmi nem használt. Az arcommal bőrgyógyásznál is voltam már, ahol nagyon erős antibiotikumot írtak fel, amit kúra szerűen 3 hónapig kellett volna szednem és napra is alig mehettem volna. Ez nálam nyári munka miatt nem megoldható, így abba hagytam a szedését. Ismerősömnek hasonló problémái voltak és ő elkezdett fogamzásgátlót szedni, szép lett a bőre, beállt a menzesze, megszűntek a görcsei, így nekem is azt ajánlotta, h menjek el nőgyógyászhoz és beszéljem meg vele és kezdjem el. Nőgyógyászhoz a szörnyű görcsök miatt mindenképpen elmegyek a héten, és valószínű, h ő is a tablettát fogja mondani. Utána néztem mindenféle bogyónak, és kicsit tarok tőle, mivel annyi rosszat olvastam, (hallottam) róluk. (hízás, trombózis veszély stb.) Am amikor kapcsolatba voltam gondoltam már rá, h elkezdem, mivel akkor talán megoldódnának a problémáim és a védekezésről is lemenne a gond. Azóta szakítottunk.. most nincs barátom,így nem kéne fogamzásgátlót szedem nem? Sokat járok szórakozóhelyekre és ha esetleg megismerkednék valakivel egy éjszaka (vagy esetleg komolyabb) erejéig(nem vagyok ribanc!, de 1 éves kapcsolat után, ami nem ment tovább..) a fog.gátló szedése mellett nem kéne aggódnom, ennyiből nagyon jó lenne. Normális válaszokat kérnék! Köszi :)

2012. aug. 20. 15:18
 1/7 anonim ***** válasza:

Nincs abból semmi, ha szingliként szedsz fogamzásgátlót, de egyéjszakásoknál óvszert használj azért! Szerintem segítene a bőrödön, meg a görcsöléseden is.

De mielőtt a doki felírja a gyógyszert neked, csomó kérdést tesz majd fel (pl. a családodban fordult-e már elő trombózisos megbetegedés, érzékeny vagy-e valamilyen gyógyszerre) és aszerint írja fel, vagy ajánl valami mást.

2012. aug. 20. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Használhat valóban a fogamzásgátló, de megvannak a kockázatai is. Nőgyógyász vizsgáljon ki rendesen, labor, minden. És több orvos tanácsát is érdemes egymástól függetlenül kikérni, ha megoldható.
2012. aug. 20. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nem kéne ragaszkodni a fogamzásgátlóhoz. Meg úgy kéne odamenni, hogy elmondod a problémáidat és hogy mit javasolna. Meg más orvost is megkérdezni. Hátha lenne ennél valami jobb ötletük.
2012. aug. 20. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A fogamzásgátló csak elkendőzi a problémáidat.

Az életminőség javulhat tőle (görcsök csökkenhetnek, vérzés mérséklődhet), de csak addig lesz jó, míg szeded (a fogamzásgátló tabletta ugyanis nem a saját ciklusodat teszi helyre, hanem kikapcsolja azt és helyette mesterséges ciklust hoz létre).

Ha viszont az arcod olyan súlyos, amilyennek leírtad (erős gyógyszert javasolt a bőrgyógyász...stb.),

akkor kétes, hogy a fogamzásgátló segít rajta. Vagy nem segít eleget.

2012. aug. 20. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ezzel csak az a probléma, hogy így csak a tüneteket feded el. Lehet, hogy a háttérben hormon problémák állnak ( elég nagy az esélye), és pár év múlva, ha babát szeretnél, plusz idő, mire kikezelik.


Én azt javaslom, a dokitól kérj teljes körű kivizsgálást (hormonvizsgálatot is), ugyanis sok doki szereti szintén csak fogamzásgátló felírásával elintézni.


És ha kiderül, mi a probléma, és orvosolják, csak utána foglalkozz fogamzásgátlással.

2012. aug. 20. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Utolsó előttinek igaza van.

Addig lesz jó, míg szeded. Utána jó eséllyel még rosszabb lesz, mint most.

Normális kivizsgálás kellene, nem rögtön gyógyszer.

2012. aug. 20. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, több orvoshoz el fogok menni! :)
2012. aug. 20. 19:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!