Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Fogamzásgátlót szedek 6 napja...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fogamzásgátlót szedek 6 napja (yasminelle) de kiszakadt ma a gumi. :S Orvos azt mondta érdemes várni két hetet hogy hatásos legyen, bár a menstruáció első napján kezdtem szedni. Ilyenkor mi a teendő? Vissza a dokihoz? Eseményutáni? :S Félek.18L

Figyelt kérdés
2012. ápr. 7. 20:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Mondanám, hogy vegyél eseményutánit, de holnap és holnapután nincsenek nyitva a boltok, mert húsvét..

Mindenképpen kellett volna venned a biztonság kedvéért...

2012. ápr. 7. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

de úgy tudom, hogy azt csak orvos írhatja fel, ilyenkor már nem rendel nyilván...

menjek el sürgősségi nőgyógyászatra?

2012. ápr. 7. 21:03
 3/11 A kérdező kommentje:
be lehet egyáltalán azt venni a yasminelle mellé? :S
2012. ápr. 7. 21:04
 4/11 anonim ***** válasza:

nyugi, nem lesz semmi baj! igen, jogos, hogy az orvos azt mondta, hogy érdemes várni 2 hetet, biztosra akar menni, de ha elolvasod a betegtájékoztatót, akkor rajta van, hogy már az első szemtől véd! és ezt nem csak úgy írják rá. gondolj bele, ha nem így lenne, akkor inkább a gyógyszergyártó cég is biztosra menne és ráírná, hogy várni kell pár hetet...

nem leszel terhes, ne aggódj!!

2012. ápr. 7. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Szerintem hívd fel az ügyeletet, vagy ügyeletes gyógyszertárat. Az a legbiztosabb.
2012. ápr. 7. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon birom, hogy itt mindennap szakad valakinél a gumi. :) Ezzel nem téged akarlak bántani kérdező, csak érdekes! :)


A lényeg, hogy a yasminell elvileg első naptól kezdve véd, ha menzesz első napjától szeded. Talán nem lesz gond, de egy telefont megér az ügyeletre.

Egyébként sürgős esetben a kórházi ügyeleten felírják, az pedig mindig van!!! Ahogy gyógyszertári ügyelet is mindig van, csak meg kell tudni, hogy éppen melyik patika tart ügyeletet!

2012. ápr. 7. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

5-ös válaszoló vagyok.

Amúgy szerintem nem fognak eseményutánit adni. Azt már túl sok hormonnak tippelem, de mindenképpen jobb utánajárni.

Szorítok, hogy ne legyen gond!

2012. ápr. 7. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Semmiképpen ne vegyél be esemény utánit.

Egyrészt nem szabad tabletta mellett, másrészt annak ellenére, hogy tényleg jobb 2 hetet várni (biztos ami biztos alapon), már véd a tabletta.

Ne aggódj, nem lesz baj!!

2012. ápr. 7. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

telefonáltam ügyeletre, annyit mondtak, hogy a tabletta véd

remélem így van, köszi a válaszokat

2012. ápr. 7. 22:03
 10/11 anonim ***** válasza:
53%
Idióták, hogy lehet ilyet tanácsolni, hogy fogamzásgátló mellé vegyen be esemény utánit? Normálisak vagytok?? Amikor én kezdtem el szedni, mi a biztonság kedvéért vártunk egy hónapot, közben gumiztunk. Ha akkor kiszakadt volna... hát nem tudom, mit csináltam volna, végigparáztam volna az egész hónapot, az tuti. Sajnálom, hogy ekkora pechetek volt, de ezzel nem tudsz mit kezdeni, drukkolj, hogy ne legyen baj, de esemény utánit ha tudsz is szerezni, SEMMIKÉPP NE VEGYÉL BE!
2012. ápr. 8. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!