Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Lehetek terhes?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehetek terhes?

Figyelt kérdés
Elkezdtem fogamzásgátlót szedni(symica) és amikor az utolsó tablettát kellett volna bevennem akkor elutaztunk és itthon felejtettem azt az egy tablettát. Hazaértünk és be is tartottam a 7 nap szünetet de nem a követkeő levélről kezdtem el bevenni a gyógyszert hanem még bevettem a másikról azt az egy kimaradtat. Végigszedtem már azt az új levelet közben éltem nemi életet és most nagyon félek h terhes vagyok.

#fogamzásgátlás #terhes #kihagyott tablette
2012. aug. 23. 10:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

miért nem lehet elolvasni a betegtájékoztatót?

miért az utolsót szedted be?

a gyógyszert 21 napig kell szedni nem 22 napig...

hányadik szemnél vagy most?

2012. aug. 23. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
hétfőn vettem be az utolsót vagyis a 22.-et.
2012. aug. 23. 11:06
 3/12 Golan Trevize ***** válasza:
Akkor bizony terhes vagy.
2012. aug. 23. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Miért nem azelőtt derítetted ezt ki mielőtt bäsztál??
2012. aug. 23. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

1. vagyok

a betegtájékoztatóban benne van, hogy ha akár 1 szemet is kihagysz teherbe eshetsz, ha nem védekezel mellette más módon...

"Ha 12 óránál hosszabb időt késlekedett a filmtabletta bevételével, a gyógyszer megbízhatósága csökkenhet. Minél több egymást követő filmtablettát hagyott ki, annál nagyobb a fogamzásgátló hatás gyengülésének veszélye.

Különösen nagy a teherbeesés kockázata, ha a csomag elejéről vagy végéről hagyott ki tablettákat. "

Ez a symica fogamzásgátló betegtájékoztatójában van benne.

itt a teljes link: [link]

érdemes lenne elolvasnod

2012. aug. 23. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
de az nem lehet h ma vagy holnap még meg fog jönni? és amikor elöször lefeküdtem a barátommal akkor már a levél közepénél jártam szóval már 9-10 biztos bevettem.
2012. aug. 23. 11:13
 7/12 anonim ***** válasza:

Epic facepalm.

Miért nem használtok gyűrűt, vagy injekciót, vagy akármi mást, ha képtelenek vagytok odafigyelni a tablettára és normálisan szedni? De most komolyan!

Én tudom magamról, hogy elfelejteném beszedni, ezért választottam a Nuvaringet, mivel ilyen is van. De nagyon nehéz dolog volt ám kiismernem magam ennyire, aztabetyármindenségit neki!

..És tudod, mi lett volna még nehezebb az alapszintű önismeret gyakorlásánál (feledékeny aktív ember vs. óramű kérdés eldöntése)? Gyereket szülni és nevelni 20 évesen.

Ennyit erről.

2012. aug. 23. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

1. vagyok

de az is lehet, hogy meg fog jönni, az is lehet, hogy nem!!

legyél felnőtt és legközelebb gondolj arra, hogy mindig legyen nálad a gyógyszer ha elutazol...

2012. aug. 23. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
és az is számít ha egyel többet vettem be? mármint az első levélnél még nem éltem nem feküdtünk le csak a másodiknál de ott meg bevettem rendesen az összeset csak annyi hibával hogy egyel többet.
2012. aug. 23. 11:20
 10/12 Golan Trevize ***** válasza:
Igen számít, ha több tablettát vettél be, akkor ikrek lesznk.
2012. aug. 23. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!