Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mivel győzzem mag anyukámat,...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mivel győzzem mag anyukámat, hogy engedje a fogamzásgátló tablettát?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok,a barátommal lassan másfél éve vagyunk együtt.Arra gondoltam,hogy áttérek a tablettára.Mikor felhoztam anyukámnak,számomra lehetetlenül reagált rá,és nem tudom ezt vele megbeszélni.Érveltem neki evvel-avval,de nem győztem meg,és lezárta annyival az egészet,hogy nem engedi és kész.Mit tegyek?

2012. szept. 1. 16:45
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Egyébként ha úgy érzed, hogy mindent tusz, és neked megéri a kockázatot, amit a tabletta jelent, akkor:

Ülj le édesanyáddal, mondd el neki, hogy tudod milyen előnyei és hátrányai vannak, és ezek lapaján te dzsedni szeretnéd, mert az óvszer ezért és ezért nem megfelelő számodra.

Ha annyira enm negedi, de mindenképpen szedni akarod, akkor egyébként 17 évesen már szülői engedély nélkül is felírják. Persze, nem szép dolog kihagyni anyut a dologból, és mellékesen én is üvszerpárti vagyok, de inkább szedd a tudta nélkül, minthogy halomra szedegesd az esemény utánit, mert épp nem volt kedvetek óvszert használni.

Még mindig a kisebb rossz..

2012. szept. 1. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
Bocsánat a sok elgépelésért:)
2012. szept. 1. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
az csak bajt okoz. mi a baj a gumival?
2012. szept. 1. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

Nálunk a meggyőzés egy esemény utáni tabletta volt. Persze nem szándékosan :)

Nagyon ellenezte, aztán egyszer csak kiszakadt a gumi, hát rohangáltam anyával és a barátommal nőgyógyászati ügyeletre, utána kerestük az ügyeletes gyógyszertárat, 6000 ft volt.

Akkor elkezdtem tablettát szedni. Nem tudom, miért jönnek egyesek azzal, hogy elfelejtik majd bevenni. Be kell állítani ébresztőt a telefonra, és voiláá meg van oldva! Én egyszer sem hagytam ki egy szemet sem.

Bár most már hüvelygyűrűt használok, ez sokkal jobb. Főleg azért, mert nincs rá hatással hasmenés.

2012. szept. 1. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Az elfelejtett szemek helyett akkor már inkább Nuvaring, akkor nincs ilyen gond, a hasmenés/hányás sem kavar be. Alacsonyabb a hormontartalma is.
2012. szept. 1. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
én nem a szemek miatt paráznék, hanem a migrén, a libidócsökkenés, ingerlékenység miatt.....
2012. szept. 1. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Úgy van, 16-os!


És csapjuk a listához a hüvelyszárazságot, hüvelygombát (és zárójelben a trombózis esélyének növekedését - a hajlamot ugyan lehet szűrni, de az esély annál is növekszik, aki nem hajlamos rá + sok tini dohányzik, amellett se szabadna szedni).


Egyébként, ha ilyen vehemenciával tiltakozik édesanyád, akkor biztos jó oka van rá. Próbáld kideríteni, hogy mi a legfőbb ellenérve.

Ő szed, vagy szedett-e korábban, mik voltak a tapasztalatai?


Én is megpróbálnálak lebeszélni, ha az én lányom lennél. Egy olyan barátnőm sincs, aki mellékhatások nélkül megúszta volna. És rengeteg nő úgy szedik, hogy fogalma sincs arról, hogy a panaszait a gyógyszer okozza. Csak gyötrődik, kínlódik, próbálja kezeltetni magát, pedig csak le kellene állnia a tablettával.

Én időben abbahagytam, nem éri meg.

2012. szept. 2. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
nem arról van szó, hasznos dolog, meg ez a legbiztonságosabb módszer, de ha belegondolsz LOGIKUSAN, akkor a legegészségtelenebb is.. sajnos én elég szépen megjártam a tablettával.. szép volt, jó volt EGY IDEIG, aztán meg semmi kedvem nem volt a szexhez, meg éjjel-nappal fájt a fejem. szó szerint, éjjel-nappal, és hiába vettem be akármit, nem lett jobb.. csak akkor múlt ez el, amikor már nem szedtem. most is van h fáj a fejem, de közel se annyira, h úgy érezzem, h kiesnek a szemeim.. nekem ilyen érzésem volt... :(
2012. szept. 2. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
53%
én TITOKban szedem.
2012. szept. 2. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
46%

Utolsó, aztán ha majd trombózisod lesz a tablettától, és esetleg ájultan visznek be a kórházba, akkor a szüleid vajon hogyan tudnak majd válaszolni a feltett kérdésekre, pl arra, hogy szedsz-e fogamzásgátló tablettát? Csak mert akkor másféle vérhígítót kapsz, mivel kölcsönhatásba léphet a fogamzásgátlóval.


Csak mondom. Szóval bele is halhatsz abba, hogy titokban szeded.

2012. szept. 2. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!