Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Fogamzásgátlásra hüvelykúp?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fogamzásgátlásra hüvelykúp?

Figyelt kérdés

Érdekelne, hogy pontosan mi ez, mennyire biztonságos, mennyi ideig véd, van-e valami mellékhatása és hát a "használata"?

De nagyon szeretném ha tényleg csak olyanok írnának akiknek már volt dolguk ezzel a módszerrel!


2009. júl. 28. 10:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Tehát sorban a válaszok a kérdéseidre:


Ezek a kúpok, tabletták spemicid, azaz spermaölő hatásúak, ez a fogamzásgtló hatása.


Nem túl biztosnságos, önmagában nem javasolt alkalmazni, csak akkor, ha nem tragédia, ha becsúszik egy nem tervezett baba. A Pearl-indexe 1-7 körül van, ami azt jelenti, hogy az egy egy évig ezzel a módszerrel védekezők körül 1-7 nő esik teherbe, vagyis nem túl biztonságos módszer önmagában. Óvszerrel kombinálva viszont nagyon jó, mert esetleges defekt esetén sem kell pánikba esni.


Egy kúp/tabletta egy szeretkezésre való. Ha újabb behatolás történik, akkor fel kell tenni egy új kúpot. 10 perccel a behatolás előtt fel kell helyezni, hogy a hatóanyag feloldódjon és eloszoljon a hüvelyben. Utána nem szabad mosakodni 2 óráig, ha jül emlékszem.


Mellékhatásként annyi, hogy volt, hogy nekem csípte a páromat, ezért félbe kellett hagyni az aktust. Amikor őt nem csípte, akkor meg engem csípett utána, amikor kifolyt, és ugye lemosni nem lehet... Ez a Pharmatex kúp volt, a tabletta állítólag jobb, nem olyan lucskos. Az esetleges bőrittiáción kívül nincs káros mellékhatása.


Ha nem lenne ilyen pocsék a Pearl-indexe, akkor ez lenne a legszuperebb védekezési mód, mert ugy nem kell hormonnal terhelni magunkat. Van, aki esküszik rá, évek óta használja és nem belőle baba, viszont másoknak meg igen...

2009. júl. 28. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
én nem biznék benne.. esetleg gumival kombinalva.
2009. júl. 28. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
tablettat nem akarnal inkabb szedni? az a legjobb. legalabbis én benne bizok.
2009. júl. 28. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
ha nemlenne ekkora preal-indexe, énmég akkorsem használnám ezt....milyen már az h elkezdek a barátommal ölelkezni, csókolózni, kényeztezjük egymást, vedkőztetjük, és a behatolás előtt megállj parancsolok, mondom neki h várj, még felkell nyomnom egy kúpot, elkezdek kutakodni a téskámba, megtalálom, ő addig figyel, kibontom, felnyomom, aztán várunk még pár percig, majd közlöm h na mostmár bedughatod....sztem ez megöli az egészet. én a tablettára esküszöm.
2009. júl. 28. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Csak max megszakítással. De ha azt nézed, drága.. mert minden alkalommal új kúp kell. A másik meg, hogy szaga sem valami jó.
2009. júl. 28. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Olyan, hogy elég könnyen teherbe esel mellette. éppen 5-20 nő esik így teherbe 100-ból 1 év alatt. Én biztos nem tenném ki magam ekkora kockázatnak. Megszakítás nélkül felejtős és még úgy is marad kockázat.
2009. júl. 28. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat/segítséget!

Hát azt hiszem inkább nem kockáztatok, maradok az óvszernél...mert gyógyszert nem merek már szedni, 2 hónapig szedtem tri-regol fogamzásgátlót és kórházba kerültem (ott azt mondták, hogy ez is közrejátszhatott a betegségemnél)

Pedig minden egyszerűbb volt gyógyszerrel...:(

2009. júl. 29. 06:35
 8/11 anonim ***** válasza:
kivizsgáltak mielott kiirta az orvos a tabit? mert ha nem, akkor lehet h csak az a tabi nem a legjobb neked.
2009. júl. 29. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Hát a szokásos nőgyógyászati vizsgálat volt meg és méhnyakrákszűrés...csak ennyi...(akkor voltam elsőnek nőgyógyásznál)
2009. júl. 30. 09:08
 10/11 anonim ***** válasza:
Én esküszöm rá.Használok évek óta ilyeneket.Vagy óvszerrel vagy megszakítással.
2011. szept. 7. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!