Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Neked okozott negatív mellékha...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Neked okozott negatív mellékhatást a fogamzásgátló tabletta vagy nem? Minden tablettaszedő tapasztalata érdekel!

Figyelt kérdés

Tanakodom azon, hogy szedni kéne. De! Ha rákeresek a neten, akkor millió olyan nő írását olvasom, akiknél súlyos tüneteket okozott, hízás, libidócsökkenés, trombózis, később nehéz teherbeesés, stb, ugyanakkor sokan írják, hogy semmi gond nem volt vele, mert ezek modern tabletták.

Az orvosomat hiába kérdezem, úgyis azt mondja, amiért fizetik meg azt is írja fel.

Gondoltam megkérdezem az itt válaszoló lányokat, nőket, hogy ők mit tapasztaltak.

Én 3 lányt ismerek, aki szedi, egyikőjük hízott 10 kilót(pedig egy vékony, pici lány volt), egyikőjük elviselhetetlen hangulatingadozásokkal küzd, a harmadikat annyira nem ismerem, de őnála látható mellékhatás nem volt.

Köszönöm!


2012. szept. 3. 16:49
1 2
 1/11 anonim válasza:

Szia

Az egyik barátnőm Symicia-t szed(ha jól emlékszek) ő eléggé sokat hízott és elég durva hangulatingadozásai vannak :S

Én Yasminelle-t szedek már lassan több mint 2 éve, eddig még nem tapasztaltam semmi problémát, remélem nem is lesz :)

2012. szept. 3. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Szia!!

nekem tabim régebben volt, mostanában implantátumom volt, de kivetettem és két hét múlva simán teherbe estem. (most meg izgatottan várom a picit)

a legtöbb barátnőm is használ valami féle fogamzásgátlót, de az egyikük egy kicsit hízott, a többinek semmi különösebb tünete nincs. nem látni, ha meg van ők nem mondták, így gondolom, hogy nem túl nagy.

viszont lehet, hogy jó lenne egy másik orvos. az enyém megvizsgált, megnézte a melleimet, kérdezett a menstruációmról és utána döntötte el, hogy melyikre lenne szükségem. ezt az orvos jobban tudja mint mi. szerintem ha megfelelőt ad, akkor nem kéne, hogy legyen mellékhatása

27L

2012. szept. 3. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Először is: hízni nem lehet a tablettától. NövelHETi az étvágyat, és ha többet eszel, akkor hízol.


Én szedtem Volinát, annálelég gyakran szurkált a hasam alja. A Zoely-nél volt minden: rengeteg gyulladt pattanás, hüvelyi fertőzések, sokszor hasmenés, libidó 0. Szinte minden mellékhatás kijött.


Most Nuvaring hüvelygyűrűt használok, az egyetlen mellékhatás, hogy picit gyakrabban fáj a fejem, főleg ilyen frontváltozásnál. Bár régen is fájt. Szerencsére elmúlik pár perc alatt.. :)

2012. szept. 3. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Egyrészt ezek a hormonok vízmegkötést indukálnak, plusz szteroid lévén étvágynövekedést okoz. Kvázi végülis hízást okozhat, mert a barátnőm ha annyit evett, amennyit előtte akkor éhezett. És nyilván többet eszik miatta, tehát hízik.
2012. szept. 3. 17:30
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Legjobb barátnőm (szomszédok voltunk születésünktől fogva, majd ovitársak, osztálytársak...) 21 évesen tüdőembóliát kapott tőle, és meghalt.

Kivizsgálták, mielőtt felírták neki, hajlama nem volt rá, családjában nem fordult elő senkinél.

Rendszeresen sportolt, nem dohányzott, nem volt rajta egy gramm felesleg se. Ígéretes élet állt előtte. Semmi más nem okozhatta az orvosok szerint.


Én is szedtem. Migrénem lett tőle és hüvelygombám, hüvelyszárazságom, de ez semmi az Ő esetéhez képest.

Akkor álltam le a tablettával, amikor Ő meghalt.

2012. szept. 3. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

uhh, utolsó, nagyon megijesztettél most! :O

Én kb fél éve szedek gyógyszert, de annyi volt az össz mellékhatásom, hogy pecsételős vérzésem volt 3 hétig...

De azt, hogy akarod-e szedni azt neked kell eldönteni! :)

2012. szept. 3. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ismerősök, rokonok körében:

- anya: migrén

- egyik bnőm: migrén

- másik bnőm: libidőcsökkenés (de olyan, hogy emiatt abba is hagyta)

- harmadik bnőm: magas trombocytaszám, de ez nem tuti, hogy a tabi miatt volt

- negyedik bnőm: fibroadenoma (jóindulatú melldaganat, amit ki kellett operálni)

- bnőm unokatesója: tüdőembólia

- ezek mellett van kb. 5 olyan bnőm, akinek nem okozott gondot (lehet van több is, de ennyi bnőmmel került szóba ez a téma)

2012. szept. 3. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
2012. szept. 3. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
A belinkelt kérdésre sem érkeztek túl pozitív válaszok.
2012. szept. 3. 22:05
 10/11 szelesoldier ***** válasza:
A linket végigolvasva és úgy általában az eddigi beszámolók alapján amiket máshonnan is hallottam én biztosan nem fogom engedni a páromnak soha hogy efféle "gyógyszert" szedjen, szerintem inkább méreg, nem kockáztatom meg hogy valami szövődménye legyen. Majd szépen felhúzom a gumit ahogy eddig is tettem és nem lesz semmi baj. Majd ha babát szeretnénk elég lesz ha úgy csináljuk ahogy a természet diktálja. 22/f
2012. szept. 4. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!