Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Elfelejtettem bevenni a...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elfelejtettem bevenni a fogamzásgátlót, hogyan tovább?

Figyelt kérdés
Több, mint egy éve szedem a Dienille fogamzásgátlót. Mindig délbe 12kor szoktam szedni, azonban tegnap elfelejtettem, és ma reggel háromnegyed 6kor eszembe jutott, és a gyógyszer papírja szerint bevettem. Aztán már többen is mondták, hogy nyugodtan szedjem be a mai adagom délbe, és holnaptól ismét normálisan szedhetem délbe, csak 7 napig kiegészítő fogamzásgátlást kell alkalmazzak. Viszont olvastam olyat is, hogy ha ezt a levelet beszedtem, ne várjam meg a vérzést, kezdenem kell egyből egy következő levelet. Most akkor szedjem az eddig megszokott normális ütemben, annyi kivétellel, hogy ma 2-őt veszek be, aztán várjam meg a vérzésem, vagy ne várjam meg a vérzésem?

2012. szept. 9. 08:12
 1/4 anonim ***** válasza:

[link]


Minden gyógyszer mellett van betegtájékoztató.


"Mi a teendő, ha elfelejtette bevenni a Dienille-t?

- Ha 12 óránál rövidebb idő telt el a legutóbbi esedékes gyógyszer bevételének tervezett időpontja óta, vegye be a kimaradt filmtablettát, majd a megszokott módon folytassa a Dienille szedését. Ebben az esetben nem csökken a Dienille hatékonysága."

2012. szept. 9. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Elolvastam, de nem teljesen egyértelmű. Csak azt írja, hogy ha egy hete szedem, vagy kettő, vagy három, akkor mi a teendő. De ha már régóta szedem, és nem először, akkor mi a teendő.
2012. szept. 9. 09:08
 3/4 anonim ***** válasza:
A "ha az x. héten hagyott ki egy tablettát" rész nem azt jelenti bakker, hogy ha annyi ideje szeded, hanem HOGY HA AZ ADOTT LEVÉLBŐL AZON A HÉTEN HAGYOD KI....
2012. szept. 9. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Ja, ezt nem tudtam, akkor köszi!
2012. szept. 9. 15:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!