Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Lassan 2 éve szedem a Yasminel...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lassan 2 éve szedem a Yasminelle fogamzásgátlót. Tegnap elfelejtettem bevenni a 3. hét 5. piruláját (szóval 3 db maradt a jelenlegi levélen). Elolvastam a betegtájékoztatót, többször is, mégse teljesen egyértelmű. Mit kell most tennem?

Figyelt kérdés
Azt a verziót választottam, h most abbahagyom a tabletta szedését, felírom a napot, amikor elfelejtettem bevenni a gyógyszert (azaz tegnap, hétfő) és tartok egy 7 napos szünetet. Eddig érthető, azonban a betegtájékoztatón az áll, hogy "Ha a következő csomagot akar kezdeni azon a napon tegye, amikor mindig kezdi, tartson 7 napnál rövidebb tablettamentes szünetet". Akkor jövő hét kedden kezdjem a következő levelet, vagy az eddig beállt csütörtökön? Előre is köszönöm a válaszokat!
2012. júl. 10. 08:51
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha nem telt el 12 óra a felejtés óta akkor vedd be a kimardt tabit. Ha eltelt akkor a következő napi bogyeszt kell bevenni és folytatni a levelet...
2012. júl. 10. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
igen, tudom, ezt kéne tenni, ha a 2. héten hagytam volna ki a tabit, de a 3. héten nem ilyen egyszerű a helyzet...
2012. júl. 10. 09:02
 3/5 anonim ***** válasza:
Most, lassan a 7. tablettaszedős év kezdetéhez közeledve "végre" velem is megtörtént a tablettakihagyás. Az én tájékoztatómban az áll, hogy a 12 órán túli esetben is vegyem be a tablettát. Ha kell, kettőt egyszerre. Annyit változtattam, hogy este (tehát a 48. órában) bevettem a kihagyott tabit, reggel pedig azt, ami este lett volna esedékes. Nekem is a levél végén történt ez. Könnyű helyzetben vagyok, mert éppen távol vagyok a férjemtől, nem lehet semmi gubanc, már ha lett volna valami bibi a védettséget illetően.
2012. júl. 10. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Kérdező, ez annyit jelent, hogy most ugye abbahagyod a tabi szedését, és ha akarod, akkor elkezded azon a napon az új csomagot, amikor bevennéd az utolsó szemet. Szóval neked 2 nap szünet lesz, ha jól látom.
2012. júl. 10. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

igen, szerintem nagyjából ez a lényeg (ha jól értelmeztem), csütörtökön már el kell kezdenem az új levelet


köszönöm a korábbi válaszokat is, de inkább a betegtájékoztató alapján szeretnék eljárni

2012. júl. 10. 19:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!