Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Úgy kicselezhetem e a dolgot,...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Úgy kicselezhetem e a dolgot, hogyha nem veszem be a maradék 4 napi fogamzásgátlót, ezzel előbbre hozom, hogy megjöjjön?

Figyelt kérdés

Elfelejtettem bevenni a fogamzásgátlómat tegnap. Este együtt voltunk a párommal.

Ha most egyet kihagyok, az egyértelműen kihagyás lenne. Viszont ha nem veszem be a maradék 4et, akkor olyan, mintha pont elfogyott volna és ugye még akkor is véd terhesség ellen.



2012. szept. 9. 16:23
 1/6 anonim ***** válasza:
NEM!!!!!!!! NEM OLYAN!!!!! nehogy megtedd!!!!! ezzel teljesen felborul a ciklus, nem lehet csak úgy össze vissza kihagyogatni. a szervezeted nem tudja, hogy most csak kifelejtettél egyet, ha nem 21 napig szeded, hanem kevesebb ideig, akkor szépen felborul az egész ciklus, lehet peteérésed, ami most pont nem lenne praktikus, hogy amúgy is vannak benned spermiumok. a használati utasítás szerint járj el (le van írva, mikor kell pótolni, vagy mikor kell még pluszt bevenni másik levélből), és szedd be a maradék 4 szemet rendes időben!
2012. szept. 9. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Arról már régóta tudok, hogy lehet egy pár napot tologatni, ha pl valaki elmegy nyaralni.

De belenézek a papírjába.

2012. szept. 9. 16:42
 3/6 A kérdező kommentje:
Bevettem kettőt most, bár 12 órán belül kellett volna, de az nem volt megoldható.
2012. szept. 9. 16:45
 4/6 anonim ***** válasza:
nem. eredetileg baromira nem lehetne így tologatni. úgy lehet tologatni, hogy nem tartasz 7 napos szünetet, hanem folytatod a következő levéllel. de úgy, hogy kihagysz szemeket, úgy nem, az nagyon nagyon kockázatos. gondolj már bele, hogy ha csak úgy simán kihagyhatnál szemeket, akkor miért kéne pótolnod, meg védekezned egy hétig, ha 12 órán túl kihagysz egy szemet? ésszel kéne szedni azt a fogamzásgátlót, nem pedig a buta barátnőkre hallgatni... ott a használati utasítás, meg meg lehet kérdezni az orvost is.
2012. szept. 9. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Még sose fordult elő, hogy elfelejtettem bevenni, de volt, hogy eltoltam egy-két nappal, de már évekkel ezelőtt.

Követem az utasításokat, remélem nem lesz gond, bár szeretnénk majd gyereket, nem 16 vagyok :), de azért nem így terveztem.

2012. szept. 9. 17:02
 6/6 anonim ***** válasza:

Tudom, már nem aktuális a kérdés, de azért bemásolom, nekem mit írt az orvos ugyanerre a problémára..


"Kedves Kérdező,

Az Ön által leírtak megfelelnek annak, amit a lányok a leggyakrabban alkalmaznak a vérzés előbbre hozására. Tehát mondjuk ha valaki 2-3 nappal korábbra szeretné hozni a vérzését, akkor 2-3 nappal előbb abbahagyja a szedést. Az Ön esetében ez véletlenül alakult így. A 7 napos szünet után elkezdi szedni az új levelet, a védettsége ugyanúgy meglesz, mintha 21 napig szedte volna a bogyót.

A 7 napos szünetben azért kicsi a valószínűsége a teherbeesésnek, mert a gyógyszermegvonás miatt menses jelentkezik, és ilyenkor nem tud egy esetlegesen megtermékenyült petesejt beágyazódni."

2012. okt. 21. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!