Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Belara fogamzásgátló 2. levél...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Belara fogamzásgátló 2. levél 1. tablettájánál már védve vagyok? (Egy kicsi bonyolultabb az ügy, bővebben lent. )

Figyelt kérdés
Belarát szedek, az első levélből 7 van még. Augusztus 5-én veszem be az utolsót. Viszont most holnaptól 5 napig antibiotikumot fogok szedni (Suprax, napi 2x). Ez 4-éig fog tartani. Mondtam az orvosnak, hogy fogamzásgátlót szedek, azt mondta, hogy az utolsó Suprax után pár nap alatt kiürül a szervezetből az antibiotikum. De egy hét után biztos, hogy nem okoz gondot a fogamzásgátlóban. Az 11-ét jelent. Én pedig 12-én fogom beszedni a 2. levél 1. tablettáját. Szerintetek akkora már tényleg kiürül az antibiotikum és biztos hogy védett leszek? Elvileg igen, de azért szeretnék biztosra menni.
2009. júl. 30. 11:40
 1/2 anonim ***** válasza:
ha az orvos azt mondta akkor úgy is van,a belara amúgy is jó antibébi tabletta,hisz elő kell a szedésére készülni ,idő kell míg kialakul a védettség,nagyon fiatal lányoknak is felírják tehát ,nem veszélyes ,viszont ha már védett vagy akkor nemigen kell félni a teherbeeséstől,szerintem nyugodt lehecc,lehet más gyógyszerrel együtt szedni ,vagy akár szüneteltetni ,az orvos nem mond hülyeséget,..persze az senkinek se fáj csak neked meg a párodnak,ha esetleg nem kívánt terhes lennél...így hát ha nem vagy nyugodt ,van óvszer és egy hét alatt alakul ki a védettség a belaránál ha jól tudom...addig marad az óvszer...inkább mint a kaparás..áhh azt ne tudd meg...még húsz éve sintér egy meló volt...nekem fiatalasszony koromban volt egy érzéstelenítés ,altatás nélkül ...máig nem értem hogy éltem túl....
2009. júl. 30. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Részvétem. :(

1 hét után csak akkor véd, ha a menstruáció 1. napján vettem volna be. De a 4. napon kezdtem.

2009. júl. 30. 12:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!