Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Melyik gyógyszert nem lehet a...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Melyik gyógyszert nem lehet a fogamzásgátlóval egyszerre szedni?

Figyelt kérdés

Azért kérdezem, mert egyszerűen mindenkitől mást hallok erről a témáról. (Orvosok közt is) Arra vagyok kíváncsi, hogy nektek miket mondtak a nőgyógyászaitok, vagy más orvosok erről. Nekem például egyszer azt mondta egy nőgyógyász, hogy még Biovanne-t (vitaminok) sem szedhetek. Most meg egy másik azt is hagyja, hogy allergiás gyógyszert szedjek egy időben vele.

Egyébként én Mercilont szedek.


2009. júl. 30. 13:31
 1/5 anonim ***** válasza:
antibiotikum az ami tilos konkrétan de igen van több más olyan is amit nem lehet, pl egyes nyugtatók és allergiás gyógyszerek is. én azt nem is szedném mert olvastam egyszer hogy kihathat rá. tőlem allergiásabb ember nincs sztem a környezetemben, én homepátiás bogyókat szedek ha nagyon rossz és az megfelel. hát annyit tehetsz hogy sok dokit megkérdezel, háziorvost is és akkor a többség véleményére hagyatkozol.
2009. júl. 30. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy az antibiotikumok és az orbáncfű bármilyen formában csökkentik a hatását. A biovanne csak vitamin és jód, azokat a normál kajával is beviszed egyébként, akkor enni sem szabadna a fogamzásgátló mellett, ha egy A vagy E vitamin csökkentené hatását...

Én allergiagyógyszert és vitaminokat és plusz vasat is szedek a fogamzásgátló mellett.

21/L

2009. júl. 30. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Hát én a Yadine mellett Biovánne-t és allergiagyógyszert szedek :P több mint fél éve,nekem nem befolyásolta a gyógyszert.:)
2009. júl. 30. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
azt jell csinálni, h megnézed a foggátlót hatóanyagit, majd elolvasod a vitaminod, vagy gyógyszered betegtájékoztatóját, és ott leírja h mely hatóanyagokkal kerülhet kölcsönhatásba a vitamin v gyógyszer.
2009. júl. 30. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat. Kicsit most egyébként összezavarodtam, mert most sajnos felfáztam, ma voltam orvosnál, írt fel Ciprinolt, ami antibiotikum, és azt mondta, szedhetem...

Még egy kérdés: ha mondjuk betartjuk, hogy antibiotikum mellett máshogy is védekezünk, akkor mikor megy ki a szervezetből az antibiotikum? Vagyis utána mennyi idő múlva lehet újra csak a fog.tablettára hagyatkozni?

2009. júl. 30. 15:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!